Ryanair: po pandemii sprzedaliśmy już w Polsce setki tysięcy biletów

Setki tysięcy biletów Ryanaira kupili Polacy
Ryanair na dobre wrócił do gry/fot. archiwum Ryanaira

Linia lotnicza Ryanair poinformowała, że od czasu zniesienia restrykcji w czerwcu, odnotowała sprzedaż setek tysięcy biletów, w tym do najpopularniejszych kurortów wakacyjnych, a średnia tygodniowa liczba rezerwacji wzrosła czterokrotnie.

W sezonie lato 2020 Ryanair oferuje prawie 200 tras z Polski. Wśród kierunków wakacyjnych największą popularnością cieszą się Burgas w Bułgarii oraz dwa ośrodki hiszpańskie – Alicante i Majorka. Na wyjazdy typu city-break Polacy najchętniej wybierają Rzym. Znacząco wzrosły również rezerwacje lotów do Polski, głównie z Wielkiej Brytanii.

Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz – linii lotniczej wchodzącej w skład Grupy Ryanair powiedział: „Polska częściowo otworzyła granice 17 czerwca. Od tego czasu setki tysięcy Polaków zarezerwowało loty do najpopularniejszych destynacji w Europie, w tym do Rzymu, Burgas, Alicante czy na Majorkę. Od kilku tygodni obserwujemy wzrostowy trend liczby rezerwacji lotów z Polski, co nas bardzo cieszy. Znaczna część tych rezerwacji dotyczy lotów typowo wakacyjnych, co oznacza, że Polacy czują się bezpiecznie i chcą podróżować.”