Ryanair: piloci we Włoszech za przyjęciem zbiorowego układu pracy

archiwum Ryanaira

Linia lotnicza Ryanair poinformowała, iż jej włoscy piloci w przeważającej większości zagłosowali za przyjęciem nowego, zbiorowego układu pracy, który został wynegocjowany i podpisany przez Ryanaira oraz ANPAC (włoskie stowarzyszenie pilotów lotniczych) w dniu 9 sierpnia.

Ryanair z zadowoleniem przyjmuje pierwszy zbiorowy układ pracy na jednym z największych, europejskich rynków.

20 proc. floty i pilotów Ryanaira zbazowanych jest właśnie we Włoszech.

Dzisiejsze głosowanie jest kolejnym krokiem po tym, jak FORSA (irlandzi związek pilotów) podpisał porozumienie i zlecił zatwierdzenie umowy z irlandzkimi pilotami Ryanaira, którzy obecnie głosują w tej sprawie.

 

Eddie Wilson, Chief People Officer w Ryanair powiedział: “Cieszymy się z zatwierdzenia pierwszego, zbiorowego układu pracy przez naszych pilotów we Włoszech i mamy nadzieję, że podobne porozumienie już wkrótce zostanie zawarte w Irlandii. Zaprosiliśmy nasze związki zawodowe z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Hiszpanii na spotkanie w nadchodzących dniach, abyśmy mogli wynegocjować, i mam nadzieję, podpisać podobne zbiorowe układy pracy na tych kluczowych rynkach. Umowy wskazują na rzeczywisty postęp, jaki Ryanair poczynił w swoich negocjacjach z pilotami i ich związkami zawodowymi w różnych krajach UE.”