Ryanair obniża emisję dwutlenku węgla o 165 tys. ton

fot. materiały prasowe

Zgodnie z umową z Aviation Partners Boeing (APB), Ryanair, zainstalował dzisiaj (23 stycznia) skrzydełka aerodynamiczne Split Scimitar Winglets w pierwszym z ponad 400 swoich samolotów Boeing 737-800 Next Generation. Ta modyfikacja ma poprawić wydajność paliwową samolotu nawet do 1,5 proc., zmniejszając roczne zużycie paliwa przez Ryanair o 65 milionów litrów i emisję dwutlenku węgla o 165 tys. ton.

Ryanair stara się, aby przewieźć 225 mln pasażerów do  roku fiskalnego 2026, inicjatywa ta przyczyni się do realizacji celu linii lotniczej, jakim jest osiągnięcie zerowego bilansu netto do roku 2050.

“Jako najbardziej efektywna ekologicznie główna linia lotnicza w Europie, jesteśmy liderem w zrównoważonym lotnictwie, czego dowodem jest niniejsza inwestycja w naszą flotę. Technologia wingletów pomoże nam osiągnąć nasze ambitne cele środowiskowe na naszej drodze do zerowej emisji netto do 2050 roku. Jesteśmy pod wrażeniem innowacyjnych projektów wingletów firmy APB i z niecierpliwością czekamy na ich zainstalowanie nie tylko w tym pierwszym samolocie, ale w ponad 400 samolotach, aby jeszcze bardziej ograniczyć nasze emisje” – powiedział Thomas Fowler, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju Ryanair.

“Zainstalowanie Split Scimitar Winglets przez operatora największej na świecie floty samolotów 737-800 Next Generation jest ostatecznym potwierdzeniem dla APB i jej produktów. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy nadal wspierać Ryanair w ich ambitnych inicjatywach dotyczących zrównoważonego rozwoju” – dodał Patrick LaMoria, dyrektor handlowy firmy APB.

Ryanair połączy Łódź z Brukselą