Ryanair – największy w historii letni rozkład lotów z Katowic

fot. archiwum Ryanaira

Linia lotnicza Ryanair świętując 15-lecie operacji w Katowice Airport ogłosiła największy w historii rozkład lotów oferując w sezonie Lato 2022 14 tras, w tym 1 nową do Wenecji.

Ryanair zbazuje w Katowice Airport 7 samolotów (inwestycja w wysokości 700 mln USD), która pozwala na utrzymanie 360 bezpośrednich miejsc pracy dla pilotów, członków załóg pokładowych oraz obsługi naziemnej
i ok. 1 200 miejsc pracy łącznie w Katowicach.

Letni rozkład lotów obejmuje ponad 60 latów tygodniowo na 14 trasach, w tym 1 nowej – do Wenecji.

Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz – lini wchodzącej w skład Grupy Ryanair powiedział: „Jako linia lotnicza nr 1 w Polsce i w Europie cieszymy się mogąc świętować 15-lecie operacji w Katowice Airport i ogłosić największy w historii program lotów. W sezonie Lato 2022 będziemy wykonywali ponad 60 lotów tygodniowo (rozkładowo) na 14 trasach, w tym 1 nowej do Wenecji oraz wielu inncych wakacyjnych kierunkach m. in. na Sardynię, Sycylię oraz Cypr. Nasz ruch rozkładowy będzie obsługiwany przez 2 samoloty, natomiast największy w historii program lotów charterowych aż przez 5 maszyn.

Z okazji 15-lecia operacji w Katowice Airport i ogłoszenia nowego rozkładu lotów, Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety na podróż z Katowic aż do października 2022 roku już od 89 zł. Rezerwacji lotów w promocyjnej cenie można dokonać jedynie na www.ryanair.com do soboty 14 maja.”

Artur Tomasik, Prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, dodał: „Ryanair pierwsze połączenie z Katowice Airport uruchomił w 2007 roku, a w październiku 2019 roku otworzył tutaj bazę. Od początku obecności linii w Pyrzowicach nasza współpraca układa się bardzo dobrze. Grupa Ryanair to profesjonalny, przewidywalny i stabilny partner biznesowy. Cieszymy się, że po trwającym dwa lata kryzysie wywołanym przez pandemię koronawirusa, linia tak szybko odbudowuje swoją ofertę na pyrzowickim lotnisku i kontynuuje dynamiczny rozwój bazy. Nasz port jest liderem w segmencie przewozów czarterowych w Polsce. W najlepszym w historii lotniska 2019 roku z 4,84 mln obsłużonych pasażerów, ponad 2 mln podróżowało na rejsach realizowanych na zlecenie touroperatorów. Już wtedy udział grupy Ryanair w tym ruchu był znaczący. Dzięki dodaniu w tym sezonie letnim piątego samolotu do obsługi połączeń czarterowych, udział grupy Ryanair w segmencie pyrzowickich czarterów zdecydowanie wzrośnie.”

Ryanair połączył Szczecin z Warszawą