Ryanair – emisja CO2 wciąż na niskim poziomie

Samolot w brawach Ryanaira
Samolot w brawach Ryanaira/fot. archiwum Ryanaira

Linia lotnicza Ryanair ogłosiła, że w lutym średnia emisja wyniosła 69g CO2 na pasażera/km. To tyle samo, co w styczniu tego roku.

Thomas Fowler, dyrektor zrównoważonego rozwoju w Ryanair powiedział: “Ryanair jest najbardziej ekologiczną linią lotniczą w Europie. Operujemy najmłodszą flotą i osiągamy najwyższe współczynniki wypełnienia samolotów (load factor). Nasz poziom CO2 na pasażera / km jest najniższy w branży, a w ostatnim dziesięcioleciu został obniżony z 82g do 66g, podczas gdy inni konkurenci oferujący drogie loty obecnie wytwarzają ponad 120g na osobę / km.
Najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą przyczynić się do redukcji emisji CO2 jest podróżowanie Ryanairem. Z przyjemnością ogłaszamy, że nasza średnia emisja CO2 na pasażera/ km w lutym wyniosła 69g, czyli o połowę mniej niż u innych flagowych europejskich linii lotniczych. Co więcej, jesteśmy jeszcze bardziej zdeterminowani, by zmniejszyć emisję o kolejne 10% do poziomu poniżej 60g na pasażera / km do 2030 r. ”