Ryanair: Elisabeth Köstinger i Eamonn Brennan powołani na stanowiska dyrektorów

fot. archiwum Ryanair

Ryanair ogłosił dziś (wtorek, 28 marca), że Elisabeth Köstinger oraz Eamonn Brennan dołączą do zarządu grupy na stanowiskach dyrektorów niewykonawczych. Funkcję będą pełnić od 1 kwietnia 2023 r.

Austriaczka i Irlandczyk przyjęli zaproszenie od zarządu Ryanaira i zgodzili się dołączyć do zespołu. Od 1 kwietnia obydwoje będą zajmować stanowiska dyrektorów niewykonawczych.

Elisabeth Köstinger była politykiem oraz posłem w Parlamencie Europejskim w latach 2009-2017, a następnie pełniła funkcję ministra rolnictwa, zrównoważonego rozwoju i turystyki w rządzie kanclerzy Kurza, Schallenberga i Nehammera. Odeszła z polityki w 2022 roku, aby zostać dyrektorem generalnym austriackiej firmy ESG-Fintech.

Eamonn Brennan był dyrektorem naczelnym Irlandzkiego Urzędu Lotnictwa, a w latach 2018-2022 był dyrektorem generalnym Eurocontrol. Brennan był kluczową postacią w europejskim lotnictwie w ciągu ostatnich pięciu lat.

“Cieszymy się, że Elisabeth i Eamonn przyjęli nasze zaproszenie do dołączenia do zarządu Ryanair Holdings plc od 1 kwietnia 2023 roku. Elisabeth wnosi znaczące doświadczenie polityczne, środowiskowe i biznesowe i jest naszym pierwszym członkiem zarządu z Europy kontynentalnej od 2013 roku. Eamonn wnosi do zarządu ogromną wiedzę z zakresu lotnictwa jako były dyrektor generalny Irlandzkiego Urzędu Lotnictwa i dyrektor generalny Eurocontrol. Liczymy na to, że zarówno Elisabeth, jak i Eamonn wniosą znaczący wkład do naszego zespołu, gdy będziemy rozwijać naszą strategię rozwoju tanich usług w Europie na następną dekadę” – powiedział Stan McCarthy, prezes holdingu Ryanaira.

Ryanair poleci z Lublina do Bergamo