Ryanair poleci z Lublina do Bergamo

fot. Marcin Wiechnik

Wczoraj (26 marca) Ryanair zainaugurował nowe połączenie z Lublina. Połączenie będzie realizowane trzy razy w tygodniu: w niedziele, poniedziałki i piątki. Rejsy realizowane będą samolotami boeing 737.

Nowe połączenie irlandzkiego przewoźnika z Lublina do Bergamo zostało oficjalnie zainaugurowane salutem wodnym. Dla pasażerów korzystających z pierwszego lotu przygotowano niespodzianki: włoską focaccię i lubelskie kozie różki.

„Liczymy na to, że trasa z Lublina do Mediolanu będzie się cieszyć powodzeniem wśród mieszkańców Lubelskiego, ale także Lombardii. Oba regiony od lat wiąże współpraca zarówno turystyczna jak i biznesowa” – powiedział Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Bergamo to jeden z najbardziej uprzemysłowionych regionów Unii Europejskiej, dlatego na połączeniu skorzystają mieszkańcy woj. lubelskiego, którzy od lat pracują w północnych Włoszech.

„Cieszymy się bardzo, że pasażerowie z Lublina i okolic mogą już korzystać z bezpośredniego połączenia z Bergamo. Jest to kierunek bardzo popularny zarówno wśród osób podróżujących w celach urlopowych, jak i biznesowych. Jesteśmy przekonani, że to nowe połączenie będzie cieszyło się dużą popularnością” – dodała Alicja Wójcik-Gołębiowska, rzecznik prasowy Ryanair na Europę Środkowo-Wschodnią.

Ryanair – wzrost liczby pasażerów w lutym do 10,6 mln