Ryanair – coraz niższa średnia emisja CO2

archiwum Ryanaira

W lipcu średnia emisja CO2 samolotów Ryanair wyniosła 67 g CO2 na pasażera/km.

Dzięki najwyższemu wskaźnikowi wypełnienia samolotów ‘load factor’ (96 proc.) oraz operaowaniu jedną z najmłodszych flot (średnio 6 lat), Ryanair zapewnia najniższy poziom emisji CO2 na pasażera/km w Unii Europejskiej. Obecny średni poziom emisji CO2 na pasażera/km 67 g rocznie został w ostatnim dziesięcioleciu obnizony z 82g, podczas gdy inne linie lotnicze 120g na pasażera/km.

Kenny Jacobs z Ryanaira powiedział: “Ryanair jest najbardziej ekologiczną linią lotniczą w Europie. Operujemy najmłodszą flotą i osiągamy najwyższe współczynniki wypełnienia samolotów (load factor), dzięki temu w lipcu wyemitowaliśmy 67 g CO2 na pasażera/km (prawie o połowę mniej niż inne duże europejskie linie lotnicze). Do 2030 roku zamierzamy obniżyć poziom emisji o kolejne 10 proc. do poziomi poniżej 60 g na pasażera/km.

W ramach zobowiązań środowiskowych Ryanair zainwestuje 20 miliardów US$ we flotę 210 nowych samolotów Boeing 737. Nowe samoloty przewożą 4 proc. więcej pasażerów, przy mniejszym o 16proc. zużyciu paliwa i o 40 proc. niższym poziomie hałasu.”