Rusza tarcza finansowa PFR dla MŚP, dziś będzie można składać wnioski

Rusza tarcza finansowa PFR
tarcza finansowa PFR / fot. Facebook

PFR poinformowało, że dziś o godz. 18 uruchomiony zostanie elektroniczny system umożliwiający przedsiębiorcom składanie wniosków o pomoc finansową. Udostępniony będzie przez bankowość elektroniczną 17 banków.

Dziś o godz. 18 mikro, mali i średni przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski do PFR o przyznanie pożyczek w ramach „tarczy finansowej”. Można je wypełniać poprzez systemy bankowości elektronicznej w 17 bankach, których lista udostępniona jest na stronie Polskiego Funduszu Rozwoju.

Wniosek bez formalności

O tym, jak składać wniosek można przeczytać bądź posłuchać w materiałach szkoleniowych przygotowanych przez fundusz: przewodniku antykryzysowym dla przedsiębiorców, filmach na kanale PFR na YouTube, dostępne są też szkolenia online.

„Wypełnienie formularza w systemie bankowości elektronicznej jest proste i nie wymaga dodatkowych formalności, a cały proces odbywa online. Zanim przystąpisz do składania wniosku, przygotuj kilka niezbędnych informacji od których zależy ustalenie wielkości firmy i wysokość przyznanej subwencji” – radzi PFR.

Czytaj także: 75 mld zł dla mikroprzedsiębiorstw i MŚP. KE zgadza się na część „tarczy finansowej” PFR