Roberta Neri dołączy do zarządu Ryanair

fot. Ryanair

Zarząd Ryanair Holdings plc poinformował dziś (23 stycznia), że Roberta Neri, obywatelka Włoch, zgodziła się dołączyć do zarządu jako dyrektor niewykonawczy od 1 lutego 2024 roku. 

Neri jest byłym dyrektorem generalnym ENAV, włoskiego dostawcy usług nawigacji lotniczej, gdzie zarządzała procesem IPO na włoskiej giełdzie. Wcześniej była dyrektorem finansowym ACEA (jednej z głównych włoskich firm użyteczności publicznej). Roberta ma ponad 30-letnie doświadczenie w branży usług korporacyjnych i finansowych. Pani Neri jest członkiem-założycielem i dyrektorem zarządu Byom (firmy konsultingowej skupiającej się na funduszach inwestycyjnych i firmach działających w sektorze przemysłowym, energii odnawialnej i infrastruktury), a obecnie jest również partnerem operacyjnym w Asterion Industrial Partners (niezależnej firmie zarządzającej inwestycjami skupiającej się na europejskiej infrastrukturze).

„Cieszymy się, że Roberta Neri przyjęła nasze zaproszenie do dołączenia do zarządu Ryanair Holdings plc od 1 lutego 2024 roku. Roberta wnosi do tej roli znaczące doświadczenie lotnicze, regulacyjne i biznesowe. Jako wysokiej rangi włoska osobistość biznesowa, oczekujemy, że Roberta wniesie znaczący wkład do naszego zarządu, gdy Ryanair będzie świadczył więcej usług niskokosztowych i zapewniał zrównoważony wzrost w całej Europie przez następną dekadę” – powiedział Stan McCarthy, Chairman w Ryanair.

Ryanair i Enilive podpisali nową umowę na zrównoważone paliwo