Rekrutacja pilotów w Eurowings

archiwum Eurowings

Eurowings Europe rozpoczęło wczoraj zewnętrzną rekrutację pilotów. Od 11 sierpnia ogłoszenia o stanowiskach były dostępne dla pracowników Lufthansa Group, wśród których zainteresowanie okazało się bardzo duże. Napłynęła ogromna liczba aplikacji ze strony pilotów zatrudnionych w Lufthansa Group, a także od pilotów odbywających szkolenie w szkole lotniczej Lufthansy w Bremie. Zapotrzebowanie na dodatkowe załogi nadal jest duże. Rekrutacja wewnętrzna przebiega zgodnie z planem równolegle z zewnętrzną, przy czym preferowani są aplikanci zatrudnieni dotychczas w ramach Grupy.

Karl Ulrich Garnadt, członek zarządu Deutsche Lufthansa AG i prezes rady nadzorczej Lufthansa Passage, powiedział: „Jesteśmy zadowoleni, że nasza oferta wewnętrzna spotkała się w ramach Grupy z tak entuzjastyczną reakcją od samego początku. Jesteśmy przekonani, że wszystkie etaty zostaną obsadzone przez najlepiej wyszkolonych pilotów.”

Od marca 2016 roku Eurowings Europe będzie zatrudniać do 12 nowych pilotów miesięcznie. Nowe Eurowings będą walczyć dynamicznym rozwojem o pozycje trzeciego co do wielkości przewoźnika niskokosztowego w Europie.
Aplikacje można składać poprzez europejską stronę internetową przewoźnika:
https://www.career.aero/eurowings/