Rekordowe zyski Emirates

archiwum Emirates

Grupa Emirates odnotowała 1,1 mld dolarów zysku; dokonała największej w historii inwestycji w branży na kwotę 6 mld dolarów.
Linie Emirates wygenerowały zysk rzędu 887 mln dolarów,; przychód wzrósł o 13 proc. do 22,5 mld dolarów.

Grupa Emirates ogłosiła, że 26. rok z rzędu odnotowała zysk i rozwój w obrębie całej firmy, kończąc rok na silnej pozycji pomimo presji konkurencji i światowej sytuacji gospodarczej. Rok obrotowy, kończący się 31 marca 2014 roku, był także bezprecedensowy jeśli chodzi o poziom inwestycji w całej Grupie, dalszą światową ekspansję marki i osiąganie nowych możliwości.
W opublikowanym sprawozdaniu rocznym za rok 2013-14 Grupa Emirates wykazała zysk rzędu 1,1 mld dolarów, co stanowi wzrost aż o 32 proc. w stosunku do zeszłego roku. Przychody Grupy osiągnęły 23,9 mld dolarów, co stanowi wzrost o 13 proc. w stosunku do wyników z zeszłego roku.

Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed AlMaktoum, prezes i dyrektor generalny Grupy i Linii Emirates powiedział: “Osiągnięcie po raz 26. z rzędu zysku za rok obrotowy, w którym odnotowano rekordowy wzrost wydajności i znaczące inwestycje biznesowe w całej Grupie, świadczy o sile naszych marek. W roku 2013-14 Grupa dokonała inwestycji rzędu 6 mld dolarów), co jest najwyższą kwotą w historii zainwestowaną w ciągu jednego roku obrotowego. Wiemy, że aby prowadzić zrównoważoną i dochodową działalność musimy stanowić coraz większą wartość dla naszych udziałowców, klientów, partnerów i pracowników. W tym celu potrzebujemy wydajnych nowych samolotów, produktów i usług wysokiej jakości oraz najnowocześniejszego wyposażenia. Każda zainwestowana kwota została starannie rozważona biorąc pod uwagę cele krótko- i długoterminowe – dotyczące zarówno zwiększania naszych możliwości, poprawy naszego produktu, jak i rozszerzania naszej działalności.”

Przewożąc rekordowe 44,5 mln pasażerów, wzrost o 13 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym, Emirates utrzymały współczynnik wypełnienia miejsc – Passenger Seat Factor – na poziomie 79,4 proc., co daje prawie taki sam wynik, jak ten z poprzedniego roku pomimo 15 proc. wzrostu zdolności przewozowej według wskaźnika ASKM (Available Seat Kilometres).Podkreśla to silne pragnienie konsumentów, aby latać supernowoczesnymi samolotami Emirates.