Rekordowe półrocze Lotnisko Chopina

archiwum Lotnisko Chopina

Trwa dobra tegoroczna passa warszawskiego portu lotniczego, w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku obsłużył on ponad 5 mln pasażerów. W czerwcu wzrost liczby pasażerów, w porównaniu do czerwca 2014 roku, wyniósł 6,94 proc. Obsłużonych zostało w tym miesiącu 1 147 929 osób. Liczba pasażerskich operacji przewoźników tradycyjnych i niskokosztowych wzrosła w szóstym miesiącu o 2,24 proc. i wyniosła 11 569.

Od początku roku do końca czerwca Lotnisko Chopina obsłużyło 5 173 600 pasażerów, czyli aż o 7,4 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2014 roku. W ruchu międzynarodowym podróżowało ponad 4,6 mln osób (wzrost o 9,1 proc.), a w ruchu krajowym 557 tys. (spadek o 4,8 proc.).

Michał Kaczmarzyk, naczelny dyrektor Portów Lotniczych i dyrektor Lotniska Chopina, powiedział: „Lotnisko Chopina bije od kilku miesięcy rekord za rekordem. Po otwarciu nowej części Terminala A liczba pasażerów z miesiąca na miesiąc, z roku na rok będzie przyrastać. Docelowo wyniesie 22 mln pasażerów obsłużonych co roku. Taką właśnie przepustowość ma Lotnisko Chopina po modernizacji. To, co nas cieszy najbardziej, to fakt, że wzrasta nie tylko liczba pasażerów, ale i poziom ich zadowolenia, co wnioskujemy na podstawie badań ankietowych przeprowadzanych w terminalu .”