Rego Bis pokazało agentom hotele Czarnogóry (cz. III)

Uczestnicy study tour Rego Bis w Kotorze/fot. AG

Kolejny etap study tour zorganizowanego dla agentów przez Rego Bis prowadził przez pięć miejscowości: Čanj, Petrovac, Sutomore, Bar, Dobrą Vodę i Ulcinj.

Perła w Čanj

Na pierwszy ogień poszedł hotel Pearl Beach Hotel & Resort w miejscowości Čanj. Dysponuje on 438 pokojami, w których może wypoczywać 1400 gości. Większość to hotele standardowe – dwójki i dwójki z przystawkami. Znajdują się one w budynku głównym oraz dwóch bocznych. W planach rozbudowy hotelu są kolejne dwa budynki, każdy z setką pokoi.
Do plaży od budynku jest ok. 200 metrów, między hotelem a nią znajduje się park wodny z basenem i plac zabaw.

Park wodny hotelu Parl Bech/fot. AG

W miejscowości Petrovac mieliśmy okazję obejrzeć hotel niestojący przy samej plaży, ale nadrabiający innymi walorami i dzięki temu bardzo lubiany przez gości oraz zbierający u nich sam bardzo dobre oceny.

Hotel Vile Oliva Hotel & Resort jest zdecydowanie najpiękniej z nich położony. Budynek główny i 11 willi stoją w gaju oliwnym. Do dyspozycji gości są 123 pokoje i 65 apartamentów. Restauracja z niebanalnym widokiem zapewnia wyżywienie w formule all inclusive. Również tutejszy bar usytuowany jest w cieniu drzew oliwnych, a dodatkowo przy jednym z kilku basenów hotelowych. Klimatu dopełniają rosnące bliżej budynków dżakarandy i bugenwille. Do plaży jest z hotelu ok. 200 metrów.

Basen w gaju oliwnym/fot. AG

W Sutomore, kolejnym kurorcie czarnogórskim, grupa uczestników study touru zwiedziła trzy obiekty oddalone o kilkaset metrów od plaży.
Akapulko, dysponuje 92 łóżkami i małym, 12-metrowej długości basenem. Pokoje to dwójki, dwójki z przystawką i łączone dwójki (2+2). Wyżywienie w formie HB. Do centrum miasta jest 15 minut pieszo, do plaży ponad 700 metrów. Hotel zapewnia darmowy dowóz gości.

Również Villa Smilja leży daleko od morza – ok. 900 metrów. Na miejscu jest mały basen (ok. 12 metrów długości). Restauracja wydaje posiłki w formule HB. Goście mogą mieszkać w jednym z 23 pokoi. Do centrum jest stąd ok 600 metrów.

20 pokoi oddaje do dyspozycji gości hotel Sirena Marta. Wszystkie to dwójki z przystawkami. Dodatkowo w obiekcie znajduje się 8 apartamentów. Do piaszczystej plaży jest stąd 500 metrów, do przystanku autobusowego – ok 300 metrów. Stylizowana restauracja z barem, urządzona w kamieniu i drewnie, to miejsce, w którym przed laty założono pierwszą w mieście pizzerię.

Patio hoteli Sirena Marta/fot. AG

W miejscowości o smakowitej nazwie Bar znajduje się hotel o zachęcającej nazwie – Princess. Zbudowany w 1980 roku, przeszedł renowację w roku 2007. Oferuje 135 pokoi (80 z przystawką, część 2+2) oraz sześć apartamentów de luxe z widokiem na morze (2+2+1) a także sześć apartamentów de luxe z widokiem na pobliską, wielką cerkiew prawosławną. Hotel dysponuje centrum odnowy biologicznej z wanną z hydromasażem, saunami oraz siłownią.

Widok z pokoju de luxe hotelu Princess

To obiekt bardzo popularny wśród Polaków, oprócz Rego Bis, najwięcej swoich klientów przysyłają tutaj Rainbow i Itaka. Menadżerem jest Polka, co ułatwia z pewnością kontakty zarówno firm, jak i gości.
Hotel dysponuje własnym basenem odkrytym, stoi tuz przy czterokilometrowej promenadzie, za którą znajduje się plaża. W bezpośrednim sąsiedztwie stoi pałac – dawna siedziba jedynego koronowanego władcy Czarnogóry, króla Mikołaja.

Hotel Princess/fot. AG

W Dobrej Vodzie, wsi na południe od Baru obejrzeliśmy jeden obiekt o wdzięcznej nazwie – Blue Moon. Trzygwiazdkowa willa zbudowana w 2016 roku, dysponuje on 15 bardzo dużymi pokojami. Taras słoneczny ze stolikami i krzesełkami oraz małym basenikiem znajduje się na dachu. Okolica spokojna, blisko stąd o plaży.

Na dachu Blue Moon/fot. AG

I na koniec Ulcinj, miejscowość z promenadą nad małą zatoczką, która wieczorami zamienia się w centrum zabawowe. Kilkadziesiąt barów z muzyką mechaniczną lub na żywo, tysiące turystów, niezbyt drogie trunki.
Odwiedziliśmy w tej miejscowości cztery obiekty.

Villa Ama położona jest kilkaset metrów od plaży Otrant – szerokiej i piaszczystej. Hotel zapewnia darmowy dowóz na nią. Do dyspozycji gości jest 17 pokoi (ok. 50 łóżek), restauracja (formuła HB), mały (5 metrów średnicy) okrągły basen. Na trzecim piętrze znajduje się restauracja. Pierwsze grupy zostały przyjęte tutaj 1 lipca.
Obiekt znajduje się w spokojnej okolicy, niedaleko znajdują się piekarnia, kawiarnia oraz sklepy.

Villa Ama/fot. AG

Lajka Luxury, hotel apartamentowy dysponuje 10 apartamentami (2+3) oraz 18 pokojami (2+1) – wszystkie są w pełni wyposażone, wszystkie też mają balkony. Do najbliższej plaży niestety jest stąd ponad 1300 metrów. Prawie cztery kilometry dzielą hotel od Satergo Miasta.

Basen hotelu Lajka Luxury/fot. AG

Z kolei hotel Metropolis to tak naprawdę dwa budynki (Metropolis i Holiday), w których goście mają do dyspozycji 32 pokoje (22 w głównym i 10 w drugim budynku). Pokoje to dwójki, dwójki z przystawką lub studio. Restauracja mieści się w mniejszym budynku, przy głównym znajduje się mały plac zabaw i niewielki basen z parasolami i leżakami.

Hotel Metropolis (główny budynek)/fot. AG

Hit z piaszczystą plażą

Hotel Azul Beach Resort w porównaniu do powyżej opisywanych, to gigant. Jego dodatkową, wielką zaletą jest bezpośredni dostęp do piaszczystej i szerokiej plaży. Przy niej też znajduje się kompleks basenów z atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Basen i plaża hotelu Azul/fot. AG

Ponadto mniejsze baseny ulokowane są przy każdym z pięciu budynków hotelowych (w głównym usytuowano recepcję i wielką restaurację. System żywienia – all inclusive. W sumie do dyspozycji gości są jeszcze cztery restauracje a la carte, 7 barów, plac zabaw, park linowy, teatrzyk, park przygód. Wśród 479 pokoi duża popularnością cieszą się pokoje 2+2 z bardzo duża łazienką i duża garderobą.
Budynki otoczone są bardzo dobrze pielęgnowanym ogrodem, pełnym zróżnicowanej roślinności. Hotel lubiany jest zarówno przez pary, jak i rodziny.

Jeden z budynków hotelowych w resorcie Azul/fot. AG
Plaża hotelu Azul/fot. AG
Hotel Pearl Beach/fot. AG
Lajka Luxury/fot. AG
Basen hotelu Azul/fot. AG
Plaża hotelu Pearl/fot. AG

Rego Bis pokazało agentom hotele Czarnogóry (cz. II)

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center