Rego-Bis i Bośnia partnerami Międzynarodowych Targów Turystycznych w Zabrzu

fot. archiwum Rego-Bis

Na tegorocznej, XIII edycji tej imprezy królowały Bałkany. To wszystko dzięki gościom z Bośni i Hercegowiny i touroperatorowi Rego-Bis, którzy zadbali o to, aby przybliżyć odwiedzającym ten fantastyczny i pełen atrakcji region.

Do niedawna kraj ten kojarzył się z turystyką sakralną. Głównie z wyjazdami do sanktuarium w Medjugorje, miejsca znanego z objawień maryjnych, lub krótkich wypadów do historycznego Sarajewa. Zmieniło się to jednak za sprawą biura podróży Rego-Bis, które zaproponowało Polakom zorganizowany wypoczynek na wybrzeżu tego kraju.

„Bośnia i Hercegowina to niezwykły kraj. Zachwyci każdego pięknymi widokami, bogactwem tradycji i świetnym jedzeniem. Od 2022 roku oferujemy naszym turystom wypoczynek na jego zachwycającym wybrzeżu. Wtedy to uruchomiliśmy pierwszy czarter pomiędzy Polską a Bośnią i Hercegowiną” –  mówiła Estera Sobalkowska, dyrektor ds. produktu w biurze podróży Rego-Bis.

Estera Sobalkowska z Rego-Bis oraz Mario Glišić podczas otwarcia targów /fot. archiwum Rego-Bis

Do odwiedzenia swojego kraju zachęcał Mario Glišić z Hercegovina Travel Medjugorje, lokalny kontrahent biura Rego-Bis w Bośni i Hercegowinie oraz Chorwacji.

„Mimo że wybrzeże naszego kraju liczy zaledwie 12 kilometrów zachwyci swoim urokiem każdego podróżnika. Jest to idealne miejsce do beztroskiego wypoczynku, ale również świetna baza wypadowa do aktywnego zwiedzania najpiękniejszych miejsc Hercegowiny oraz chorwackiej Dalmacji. Stąd bez problemu wybierzemy się na krótkie wypady do Mostaru, sanktuarium w Medjugorje, czy Dubrownika. W pobliżu zobaczymy też  bajkowe Wodospady Kravica, czy urocze miasteczko Blagaj” –  informuje Mario Glišić.

Piękno Mostaru zachwyci każdego podróżnika /fot. archiwum Rego-Bis

Pięknem tego kraju była zachwycona również prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

„W tym roku zatrzymujemy się w pięknej Bośni i Hercegowinie. Widzimy wspaniałych ludzi, którzy śpiewają całym swoim sercem. Widzimy piękne widoki i zakątki tego kraju. Dziś w Zabrzu wpatrzeni w nasze zabytki postindustrialne dotykamy Bośni i Hercegowiny. Cieszymy się tym, co świat nam dał i mimo codziennego biegu, starajmy się zauważyć jego piękno” – mówiła podczas otwarcia gospodyni targów.

Bośniacy zachwycili odwiedzających swoją kulturą i tradycjami /fot. archiwum Rego-Bis

Podczas targów ogromnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyło się połączone stanowisko Rego-Bis i gości z Bośni i Hercegowiny. Nie zabrakło na nim ludowej muzyki, smacznego jedzenia oraz świetnego wina, z którego słynie ten region. Pozwoliło to zwiedzającym poczuć niepowtarzalny klimat Bałkanów i porozmawiać w przyjacielskiej atmosferze o pięknie Hercegowiny.

Odwiedzający stanowisko targowe Rego-Bis nie pytali jednak tylko o wyjazdy do Bośni i Hercegowiny, ale również o propozycje wczasów w innych destynacjach na Bałkanach. Szczególne zainteresowanie budziła oferta dotycząca wypoczynku w Albanii i Macedonii Północnej. O tych dwóch kierunkach opowiadał podczas zorganizowanej na targach prezentacji Maciej Sokalski, wieloletni rezydent Rego-Bis na Riwierze Albańskiej. Prelekcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem odwiedzających targi.

Bałkańska oferta Rego-Bis cieszyła się sporym zainteresowaniem odwiedzających /fot. archiwum Rego-Bis

XIII Międzynarodowe Targi Turystyczne zostały zorganizowane przez Urząd Miasta w Zabrzu w dniach 21–22 kwietnia 2023. Impreza ta zgromadziła na stadionie przy ulicy Roosevelta liczne grono wystawców, zarówno z różnych regionów Polski, jak i odległych krajów takich jak Mongolia. Przez dwa dni odwiedziła je duże grono entuzjastów podróży.

Artykuł sponsorowany