Ras Al Khaimah ustanowił w Sylwestra dwa rekordy Guinnessa

fot. RAK

Dwa tytuły rekordu Guinnessa zostały ustanowione przez Ras Al Khaimah. Pierwszy za „największą liczbę wielowirnikowych dronów z jednoczesnym pokazem sztucznych ogni” oraz drugi za „największe zdanie powietrzne utworzone przez wielowirnikowe drony”. Rekordy zostały dodane do rosnącej listy osiągnięć destynacji.

Obchody #Raknye 2023 obejmowały 12-minutowy pokaz 600 dronów wzdłuż 4,7 km plaży i osiągający wysokość 1100 metrów. Pokaz został zakończony najwyżej wyświetloną w historii wiadomością „Szczęśliwego Nowego Roku 2023” na niebie.

Goście z całego świata obejrzeli pokaz 600 dronów, nano-świateł, kolorów i kształtów, a wszystko to w choreografii do elektronicznych rytmów.  Widowisko odbyło się na odcinku o długości ponad 4,7 km, osiągnęło  wysokość 1100 metrów i pobiło poprzedni rekord 458 dronów.

Spektakl został uwieńczony najwyższą w historii wiadomością „Szczęśliwego Nowego Roku 2023”, sygnalizującą nowy początek. Drony płynnie przekształciły się w kultowe logo Emiratu Ras Al  Khaimah „RAKashida”, aby powiązać wydarzenie z miejscem. Czerpiąc inspirację z koncepcji „kashida” w kaligrafii arabskiej – linii, która łączy litery, tworząc słowo – logo przedstawia trzy wyjątkowo rozpoznawalne naturalne elementy Emiratu: fale morskie, pustynię z falującymi wydmami oraz góry z ich oszałamiającymi wzniesieniami.

„Ustanowiliśmy nie tylko dwa nowe tytuły Guinness World Records podczas naszych obchodów #Raknye2023, ale co najważniejsze, daliśmy tysiącom gości i mieszkańcom sylwestrowy pokaz, którego nigdy nie zapomną. To świetny początek niezwykle ekscytującego i pracowitego roku, ponieważ nadal budujemy obraz Ras Al Khaimah jako miejsca, które trzeba odwiedzić w 2023 roku” – skomentował Raki Phillips, dyrektor generalny Ras Al Khaimah Tourism Development Authority.

Ras Al Khaimah ma bogate doświadczenie w tworzeniu historii dzięki zdumiewającym obchodom sylwestrowym w ciągu ostatnich czterech lat, witając rok 2022 rekordem świata w „Pokazie fajerwerków przy pomocy dronów na największej wysokości”. Posiada również tytuły Guinness World Records za „Bezzałogowe statki powietrzne do jednoczesnego odpalania sztucznych ogni” i „Najdłuższy wodospad fajerwerków”, zdobyte w 2020 r., a także rekordy za „Najdłuższy łańcuch fajerwerków” i „Najdłuższe w prostej linii fajerwerki” podczas sylwestra w 2019.

Ras Al Khaimah: podczas sylwestra spróbujemy zdobyć dwa światowe rekordy Guinnessa