Ras Al Khaimah: podczas sylwestra spróbujemy zdobyć dwa światowe rekordy Guinnessa

fot. materiały prasowe

Ras Al Khaimah, emirat mający już na swoim koncie kilka rekordów Guinnessa za swoje pokazy fajerwerków, po raz kolejny zamierza stworzyć widowisko sylwestrowe i zdobyć dwa światowe rekordy Guinnessa. Pokaz sztucznych ogni wzdłuż nabrzeża między wyspą Al Marjan i wioską Al Hamra ma trwać 12 minut.

Emirat będzie próbował pobić rekord świata w kategorii „Najwięcej zdalnie sterowanych wielowirnikowych dronów wystrzeliwujących jednocześnie fajerwerki” i ustanowić nowy rekord świata w kategorii „Najwyższe życzenia noworoczne w powietrzu utworzone przez wielowirnikowe drony”.

„Cieszymy się, że możemy pobić kolejne dwa rekordy Guinness world podczas obchodów #Raknye2023. Ras Al Khaimah jest znane jako Emirat „natury”, ze względu na swoją wyjątkową topografię. Wszystko, co robimy w naszym emiracie jest z natury magiczne i nie możemy się doczekać powitania gości z całego świata, aby mogli doświadczyć tego spektakularnego wyczynu” – skomentował Raki Phillips, dyrektor generalny Ras Al Khaimah Tourism Development Authority.

Tegoroczne obchody sylwestra Ras Al Khaimah są jeszcze bardziej wyjątkowe i większe. Przyjazne biesiadnikom w każdym wieku rodzinne wydarzenie  na specjalnym tarasie widokowym czynnym od 14:00 do 2:00 naprzeciwko wyspy Al Marjan mienić się będzie kolorami i tętnić dźwiękami w sylwestrową noc. Planowany jest koncert najlepszych didżejów i artystów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w tym Sound of Nikhil, DJ Ash i Blues O’ Bantaloon, znany zespół z Jordanii, hipnotyzujące karnawałowe występy, publiczne karaoke na scenie, food trucki i wiele więcej.

Rewelacyjne widowisko można również oglądać z dowolnego z hoteli od wyspy Al Marjan do Al Hamra. Kurorty na mega-wyspie powitają 2023 rok specjalnymi uroczystościami, kolacjami i rodzinną rozrywką, aby odwiedzający mogli przeżyć magiczne chwile.

Emirat Ras Al Khaimah ma bogate doświadczenie w tworzeniu historii dzięki zdumiewającym obchodom sylwestrowym, ustanawiając w ubiegłym roku rekord świata w „Pokazie  fajerwerków z wykorzystaniem wielowirnikowych dronów na najwyższej wysokości ”. Posiada również tytuły Guinness world record za „Najbardziej nowoczesne bezzałogowe statki powietrzne do jednoczesnego odpalania sztucznych ogni” i „Najdłuższy wodospad fajerwerków”, zdobyte w 2020 r., a także rekordy za „Najdłuższy łańcuch fajerwerków” i „Najdłuższy prostą linię fajerwerków” z fajerwerkami sylwestrowymi 2019.

Aby dowiedzieć się więcej o obchodach Nowego Roku i obejrzeć transmisję na żywo, odwiedź stronę raknye.com.

Ras Al Khaimah wręczył Oryksy najlepszym sprzedawcom