Raj dla dzieci mniejszych i dużych – park linowy w Rytrze

materiały prasowe

Park Linowy w Rytrze – Ablandia, znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Popradzkiego Parku Krajoznawczego, nad brzegiem górskiego strumienia – Beskid Sądecki (w odległości 45 km od Krynicy i 13 km od Nowego Sącza).

Dla najmłodszych przygotowano trasę JUNIOR (od 3 lat) zabezpieczoną siatką asekurująca, z 15 przeszkodami. Na drzewach zamontowane są platformy z domkami, które uatrakcyjniają zabawę dzieci.
Ilość wejść jest nielimitowana (24 zł/dzień).
Kolejna trasa to – Trasa linowa ŻÓŁTA (min. 110 cm wzrostu), trasa linowa łatwa położona na wysokości 2-4 metrów nad poziomem gruntu, przeznaczona dla początkujących zdobywców parków linowych. W 2015 roku zastosowano bezwypięciowy system asekuracji, gwarantujący całkowite bezpieczeństwo uczestników. Uczestnicy przed wejściem na trasę linową zostaną wpięci przez instruktora do systemu asekuracyjnego i wypięci dopiero po przejściu całej trasy. Nie ma możliwości wypięcia się z systemu asekuracyjnego podczas pokonywania trasy linowej. Dodatkowo pod okiem instruktora dzieci mogą zjechać „tyrolką” czy bawić się w kulach wodnych.
Cena – 28 zł/dzień
Dla „starszych” dzieci są TRASY LINOWE o różnym stopniu trudności (Trasa Zielona 250 m długości; Trasa Czerwona 300 m długości).
Cena – 33 zł/ dzień
W 2016 roku planowane jest otwarcie trzeciej trasy – z jeszcze większą ilością atrakcji i trudnych przeszkód. Ponadto do dyspozycji gości są: Kule Zorbing czy trasa zjazdową PAJĘCZAK. Dla szukających już naprawdę mocnych wrażeń park proponuje BIGSWING – OGROMNE WAHADŁO. Podpiętym do specjalnych lin zostaje się wciągniętym na wysokość do 17 m, a następnie instruktor zwalnia zaczep. Na początku spada się pionowo bezwładnie, a następnie wpada w trajektorię wahadła.
Należy zastosować się do pewnych obostrzeń:
– minimalny wzrost 130cm (trasy linowe), w przypadku trasy ŻÓŁTEJ minimalny wzrost 110cm
– maksymalna waga 120 kg
– dzieci w wieku od lat 6 do 8 mogą pokonywać trasy tylko i wyłącznie z osobą dorosłą (osoba dorosła może towarzyszyć maksymalnie dwójce dzieci)- nie dotyczy Trasy ŻÓŁTEJ
– uczestnikom do 18 lat musi towarzyszyć dorosły opiekun.
– wymagane są buty sportowe lub sandały (z paskami wokół pięty)

www.ablandia.pl