Rainbow podpisał z PLL LOT największą umowę czarterową w historii polskiej turystyki egzotycznej

Rainbow

Biuro Rainbow podpisało z PLL LOT umowę na świadczenie usług czarterowych w sezonie turystycznym “Zima 2022/2023” na rejsach samolotami Boeing 787-8 Dreamliner i Boeing 787-9 Dreamliner. Umowa opiewa na kwotę 364,5mln złotych i jest największą umową czarterową w historii polskiej turystyki egzotycznej.

Jest to również największa umowa czarterowa w historii Polskich Linii Lotniczych LOT. Rainbow poleci w tym sezonie Dreamilnerami LOT’u na Dominikanę, Kubę oraz do Meksyku, Tajlandii i Wietnamu z aż czterech miast w Polsce.

Maciej Szczechura, członek zarządu Rainbow, powiedział: “Po zeszłorocznym sukcesie naszej oferty egzotycznej w tym roku idziemy za ciosem. Zdecydowaliśmy się na uruchomienie największej ilości połączeń samolotami Dreamliner w historii polskiej turystyki. Stawiamy nie tylko na sprawdzone w zeszłym sezonie Dominikanę, Meksyk i Kubę, ale również na nowości. Polecimy na azjatyckie Karaiby czyli bajeczną wietnamską wyspę Phu Quoc oraz w dwa miejsca w Tajlandii: Bangkok i Phuket.”

Umowa przewiduje rozpoczęcie świadczenia usług czarterowych sezonu turystycznego “Zima 2022/2023” w dniu 02.11.2022 r., zaś ich zakończenie 06.05.2023 r. Kwota umowy została wyliczona szacunkowo jako suma kwot wyrażonych w złotych polskich i w walucie USD (przy zastosowaniu kursu waluty USD z dnia 08.09.2022 r.) i stanowi łączny szacowany ekwiwalent wartości usług czarterowych w złotych polskich w wysokości 364,5 mln zł.

Maciej Szczechura dodał: “Ważną nowością jest dodanie Gdańska do siatki naszych dreamlinerowych połączeń. Mapa wylotowa oprócz Warszawy, Katowic i Poznania obejmie w tym roku również Trójmiasto. Jest to wynikiem rosnącego popytu na egzotyczne wakacje oraz dużego potencjału północnej części Polski. Niezmiennie pamiętamy o naszej misji, czyli o przybliżaniu egzotyki klientom, mając na uwadze komfort i szybkość podróży z domu na egzotyczną plażę.”

Dla spragnionych zimowych wakacji na dalekich kierunkach, Rainbow przygotował zupełne nowe propozycje. Pierwszą z nich jest tajska wyspa Phuket. na którą Rainbow zabierze klientów co tydzień Dreamlinerem z Warszawy i z Katowic.
W Azji znajduje także się następna nowość, wietnamska wyspa Phu Quoc – na nią Rainbow proponuje podróż komfortowym Dreamlinerem z Warszawy.

Na sezon 2022/23 Rainbow wprowadza również nowy koncept egzotycznych wycieczek objazdowych w wersji premium. Oferta obejmuje 30 wyselekcjonowanych programów na bliższych i dalszych kierunkach, a skierowana jest do tych, którzy lubią zwiedzać, ale też istotne są dla nich komfortowe warunki. Wycieczki w wersji premium to kameralne grupy do 25 osób, zakwaterowanie w hotelach 4 i 5* w ciekawych miejscach, dodatkowe specjalne atrakcje związane z tematyką wycieczki, w przypadku imprez zawierających lunche – oryginalne i niebanalne restauracje. Nie bez znaczenia są również napoje bezalkoholowe oraz woda w autokarze gratis oraz opieka dedykowanych, najlepszych pilotów Rainbow.

Szczechura podkreślił: “Lubimy zaskakiwać naszych klientów nowościami, tym bardziej, że czujemy się liderem na polskim rynku turystycznej egzotyki. Na ten sezon patrzymy odważniej jeżeli chodzi o możliwość podróżowania. Kolejne kraje po pandemicznej przerwie otworzyły się na turystykę. Dlatego na najbliższą zimę zaplanowaliśmy sporo nowych kierunków. Liczymy też na powrót klientów lubiących zwiedzać. Stąd powrót wycieczek objazdowych w przed-pandemicznej skali oraz nowy koncept objazdów premium.”

W ofercie znajdują się także znane i popularne kierunki, takie jak Kenia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Zanzibar, Bali, Gambia, Malediwy, Mauritius, Seszele czy Filipiny.

Lipiec w Rainbow lepszy o 37 proc. od 2019. W 2022 touroperator ma ponad 1,2 mld zł przychodu