Rafał Gucia nowym prezesem POT

Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka podjął decyzję o wyborze nowego Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Wybranym kandydatem został Pan Rafał Gucia.

3 stycznia 2017 roku w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki zebrał się Zespół do spraw przeprowadzenia naboru na stanowisko Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Do konkursu przystąpiło trzech kandydatów, z czego dwóch spełniło warunki formalne.
Zespół przeprowadził z kandydatami rozmowy kwalifikacyjne na podstawie których sporządził protokół. Zgodnie z procedurą dokument został przedłożony Ministrowi Sportu i Turystyki. Spośród kandydatów, którzy pomyślnie przeszli nabór. Zgodnie z ustawą, minister wystąpił o opinię do Rady Polskiej Organizacji Turystycznej.
Rafał Gucia to menedżer branży turystycznej z dwudziestoletnim doświadczeniem, zarządzał hotelami największych sieci międzynarodowych, włada językami obcymi: angielskim, niemieckim i serbsko-chorwackim.
Karierę zawodową budował, będąc m.in. dyrektorem Hotelo Angelo by Vienna House w Katowicach, zarządzając Hotelami Best Western Premier w Katowicach, Novotel Centrum w Katowicach a także Mercure Karpacz Resort czy też Mercure Kasprowy w Zakopanem.
Z wykształcenia magister turystyki Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Swoje zainteresowania koncentruje wokół podróży i rynku usług hotelarsko- turystycznych ale także wokół sportu. Pasjonat m.in. sportów zimowych. Od 18 lat prowadzi jako spiker najważniejsze imprezy sportowe na Podhalu, w tym do tej pory 41 konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem.