Radisson RED – hotelowa nowinka w Warszawie

archiwum Radisson

Radisson RED Warsaw, nowy hotel ekskluzywnej lifestyle’owej marki otwarty zostanie na warszawskiej Woli w 2023 roku.

Portfolio Grupy Radisson w Polsce wzrośnie do 17 hoteli oferujących prawie 3 800 pokoi dostępnych lub będących w fazie budowy.

Radisson RED Warsaw, którego otwarcie jest planowane w 2023 roku, wniesie nowe życie w konwencjonalny krajobraz hotelowy miasta. Luźna atmosfera, ciekawa oferta kulturalna, odważny wystrój wnętrz – to wszystko sprawi, że hotel ten będzie miejscem dostarczającym gościom niezapomnianych przeżyć.

Elie Younes, wiceprezes i dyrektor ds. rozwoju w Radisson Hotel Group, powiedział: „Radisson RED wyróżnia się na tle innych hoteli, więc cieszymy się, że możemy wprowadzić tę odważną, eklektyczną i wesołą markę do Warszawy. Jest to siedemnasta nieruchomość w naszym prężnie rozwijającym się portfolio w tym kraju. W opublikowanym indeksie FTSE Russell, Polska zmieniła niedawno status na „rynek rozwinięty”.

Valerie Schuermans z Radisson Hotel Groups, skomentowała: „Pokoje i wnętrza będą mieć bardzo wyrazistą stylistykę. Specyficzny klimat wnętrza zyskają m.in. dzięki nowoczesnemu oświetleniu oraz ozdobieniu ścian muralami lokalnych artystów.Pokoje będą miały eklektyczne zdobnictwo,panowały będąmodernizm iminimalizm.

Chcemy sięrozwijać w Polsce, bokraj olbrzymi potencjał. Już teraz jesteśmy najwiekszą zachodnią siecią hoteliz górnej półki. Przy budowie nowych hoteli,bardzoważnymkryteriumjest lokalizacja.W Warszawie udało nam się znaleźć miejsce w centrum dynamicznie rozwijajacej się Woli.”

Nowo wybudowany hotel Radisson RED Warsaw będzie dysponować 267 pokojami gościnnymi, restauracją i barem, siłownią oraz bogatą przestrzenią spotkań i wydarzeń o powierzchni 820 m². Zaprojektowany przez znane biuro architektoniczne Arquitectonica, stanie się integralną częścią wyjątkowego 140-metrowego wieżowca Liberty Tower, który dopełni panoramę Warszawy.

Cezary Jarząbek, założyciel i prezes zarządu Golub GetHouse, inwestora Liberty Tower, dodał: „Jesteśmy dumni z rozpoczęcia współpracy z jedną z największych grup hotelowych na świecie. Radisson RED to marka znana z tego, że jej hotele mieszczą się w budynkach o wyjątkowej architekturze, zapewniających twórczą atmosferę i szybki dojazd z każdego zakątka miasta. Liberty Tower z całą pewnością wpisuje się w ten trend, a wręcz go wyprzedza. Jestem przekonany, że przestrzenie Radisson RED na terenie Liberty Tower będą jednymi z najnowocześniejszych i najwygodniejszych na świecie, a osoby przebywające tutaj będą mogły cieszyć się wyjątkową atmosferą miasta.”