Radisson Blu w Szklarskiej Porębie będzie gotowy za dwa lata

archiwum Radisson Blu

Radisson Blu Mountain Resort, obiekt condohotelowy, powstaje w Szklarskiej Porębie w ramach kompleksu Sun & Snow Resorts – Szklarska Poręba. Hotel w standardzie 5-gwiazdkowym zaoferuje 80 pokoi wraz z rozbudowanym zapleczem rekreacyjnym oraz konferencyjnym.

Jest to kolejna inwestycja realizowana przez grupę Carlson Rezidor Hotel Group w Polsce pod marką Radissomn Blue. Za realizację oraz komercjalizację inwestycji odpowiada Sun & Snow firma zarządzająca wynajmem apartamentów wypoczynkowych. Obiekt powita pierwszych gości w Iipcu 2020 r.

Najnowsza inwestycja Hotel Radisson Blu Mountain powstaje przy ulicy Górnej 19 w Szklarskiej Porębie, w ramach parku wakacyjnego Sun & Snow Resorts – Szklarska Poręba. W 4-kondygnacyjnym budynku zaprojektowano 80 komfortowo wyposażonych pokoi i apartamentów o powierzchni od 26,5 mkw. Większość z nich będzie posiadała balkon. Pokoje hotelowe położone na 1., 2. i 3. kondygnacji zaoferują przedpokój, przestronny pokój oraz łazienkę. Z kolei w ekskluzywnych apartamentach o metrażu 53 mkw. znajdzie się pokój, sypialnia oraz łazienka z jacuzzi. Ceny zakupu lokali zaczynają się od 13.000 zł netto.

Goście hotelowi będą mogli korzystać z restauracji oraz kawiarni znajdującej się na tarasie widokowym. W części rekreacyjnej znajdą się 2 baseny, w tym jeden dla dorosłych i brodzik dla dzieci, a także sauny, łaźnie, studnia lodowa, 6 gabinetów SPA i sala fitness. Dodatkową atrakcją będzie możliwość skorzystania z całorocznego zewnętrznego jacuzzi z widokiem na góry.
Na poziomie zero powstanie obszerne foyer, nowoczesny kompleks 3 sal konferencyjnych zaprojektowanych na 90 osób, a także Kids Play dla najmłodszych gości, oraz restauracyjna i bar. Kawiarnię zaplanowano na najwyższej kondygnacji, dominancie, gdzie czeka na gości kolejna atrakcja – mini browar produkujący własne, regionalne trunki.

Dla zmotoryzowanych przewidziano miejsca postojowe na zewnątrz budynku oraz miejsca w garażu podziemnym na poziomie -1. Hotel powstaje na rozległej zalesionej działce, z bezpośrednim widokiem na Szrenicę. Teren został zaplanowany z myślą o całej rodzinie. Jest to ośrodek bezpieczny, zaciszny i urozmaicony, z dala od zgiełku, ale jednocześnie z doskonałą komunikacją centrum miasta. Obecnie funkcjonują tam już dwa budynki apartamentowe oferujące gościom łącznie ponad 110 lokali, a trzeci budynek ze 123 lokalami zostanie oddany do użytku już w lipcu br.

Marcin Dumania, prezes zarządu spółki Sun & Snow, powiedział: „Radisson Blu Mautain Resort to świetny wybór dla miłośników natury oraz sportów zimowych. Miejscowość otoczona jest dwoma pasmami gór: Karkonoszami oraz Górami Izerskimi. Z tego powodu często nazywana jest miastem Ducha Gór. Podczas górskich eskapad oraz pieszych wycieczek turyści podziwiać malownicze krajobrazy i zapierające dech w piersiach panoramy.”

Najmłodsi turyści zachwycą się Dinoparkiem, gdzie znajdują się repliki ogromnych gadów, piaskownice, kino 3D oraz wioska indiańska. Z chęcią spędzą też aktywnie czas w wielu okolicznych parkach linowych. Fani bardziej przyziemnych atrakcji mogą oddać się spacerom szlakami turystycznymi wokół Szklarskiej Poręby, które prowadzą m.in. przez wodospady – Szklarki oraz wodospad Kamieńczyka, który sięga wysokości 27 m. U stóp wodospadu w Wąwozie Kamieńczyka kręcono sceny do filmu Opowieści z Narnii – Książę Kaspian. Przy Stacji Turystycznej Orle warto zwrócić uwagę na astrościeżkę, która jest modelem układu słonecznego.