Radisson Blu otwiera nowy hotel w nadmorskim Sopocie

archiwum Radisson

The Rezidor Hotel Group, jedna z najszybciej rozwijających się firm hotelowych na świecie i członek Carlson Rezidor Hotel Group, kontynuuje ekspansję na polskim rynku. Najnowszy obiekt w portfolio Grupy stanowić będzie 230-pokojowy Radisson Blu Hotel w Sopocie.

Łącznie z ostatnim nabytkiem Rezidor będzie miał cztery ośrodki i 13 hoteli w Polsce. Nowo wybudowany ośrodek z 250 m plaży Morza Bałtyckiego zostanie oddany do użytku w I kwartale 2019 r.

Turyści i przedsiębiorcy będą w nim mogli korzystać z całodobowej restauracji, baru, ponad 900 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnych, parkingu oraz 900 metrów kwadratowych ośrodka odnowy biologicznej wraz z siłownią i krytym basenem. Nad projektem Radisson Blu w Sopocie pracuje Grupa Inwestycyjna Hossa S.A., gdyńska firma architektoniczna z 25-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości.

Elie Younes, wiceprezes i dyrektor ds. rozwoju Carlson Rezidor Hotel Group, powiedział: „Polska, dzięki średniemu wzrostowi PKB o 3,6 procent w 2015 roku i rozwojowi turystyki krajowej, stała się ważnym graczem na europejskim rynku. Najnowszy obiekt pozwoli nam poszerzyć zakres działania w Polsce, gdzie mamy już 13 hoteli, a także wzmocni naszą obecność w europejskich kurortach. Sąsiedztwo polskiego centrum biznesu i wspaniałej metropolii sprawia, że hotel będzie atrakcyjny zarówno dla turystów, jaki i klientów biznesowych.”

Bartłomiej Kołubinski, członek zarządu Grupy Inwestycyjnej Hossa S.A., dodał: „Będziemy działać z pasją, starając się zapewnić doskonałą obsługę wszystkim gościom inspirującego hotelu Radisson Blu w Sopocie. Przez cały proces przygotowania projektu i pozyskania marki Radisson Blu wspierała nas spółka Hotel Professionals Sp. z o.o., wiodąca firma zajmująca się doradztwem i zarządzaniem w sektorze hotelarskim w Polsce”.

Alex Kloszewski, Partner zarządzający Hotel Professionals Sp. z o.o., ocenił: „Jesteśmy dumni mogąc być częścią tego wyjątkowego projektu i jesteśmy absolutnie pewni, że polscy i zagraniczni turyści poszukujący ekskluzywnego noclegu w rejonie Trójmiasta, wybiorą właśnie hotel marką Radisson Blu”.

Rezidor Hotel Group jest jedną z najbardziej dynamicznych firm hotelowych na świecie i członkiem Carlson Rezidor Hotel Group. Grupa ma w portfolio ponad 475 hoteli oraz zarządza ponad 104 tysiącami pokoi w 80 krajach.