Puro z widokiem na Pałac Poznańskiego

AG
Widok z jednego z pokojów hotelu Puro na Pałac Poznańskiego

Z okien prawie wszystkich pokojów hotelu Puro w Łodzi goście mają widok na najsłynniejszy z miejscowych pałaców – Pałac Poznańskiego. I to nie jest jedyna zaleta tego hotelu.

Otwarty 1 marca hotel znajduje się w idealnej lokalizacji – na rogu ul. Ogrodowej i Zachodniej, tuż obok wspomnianego pałacu, Parku Staromiejskiego, niedaleko Manufaktury.

Łodzianie już zdążyli polubić hotel a w zasadzie jego lokale. Restauracja Miska Gastro Bowls znajdująca się na parterze i dostępna również z zewnątrz specjalizuje się w kuchni tajskiej. Dania można kosztować równieżw ogródku w patio hotelowym. Od strony ulicy Zachodniej można wejść do baru o nazwie BIOtiful Healthy Snack Lab, pod którą kryje się lokal, w którym podawane są zdrowe, nieprzetwarzane przekąski.

Spilit Bar znajdujący się na najwyższym piętrze hotelu dysponuje tarasem, z którego rozpościera się widok na Pałac Poznańskiego i najbliższą okolicę (bar również jest dostępny dla ludzi z zewnątrz).

Hotel zaprojektowała pracownia ASW Architekci, a jego wnętrza – londyńskie studio Superfutures

Obiekt oferuje 130 pokojów (w tym siedem apartamentów),w których może przenocować 250 osób, dwie małe sale konferencyjne (o powierzchni 100 metrów kwadratowych) i małe kino „Paradiso” (można w nim za darmo obejrzeć kinowe przeboje i wydarzenia sportowe).

Jedną ze ścian wewnętrznych hotelu (tylna ściana sąsiedniej kamienicy) zdobi „kinowy” mural autorstwa Illcata i Macieja Polaka. Z kolei na ciach pokojów możemy zobaczyć prace łódzkich artystów: obrazy Oli Niepsuj, grafiki Bartosza Kosowskiego, kilimy łódzkiego duetu Tartaruga, fotografie Sonii Szóstak i Jacka Kołodziejskiego i linoryty Karola Pomykały,

Dyrekcja hotelu stawia na gościa indywidualnego. Do jego dyspozycji jest siłownia oraz Prisma Spa, w którym zabiegi wykonywane są kosmetykami Alba 1913. Ponadto obsługa oferuje gościom możliwość spacerów po Łodzi z przewodnikiem, bardziej samodzielni mogą skorzystać z darmowy rowerów.

Już teraz hotel Puro cieszy się dużym powodzeniem – w maju i czerwcu obłożenie przekroczyło 80 proc.

Sieć Puro to obecnie siedem hoteli w Polsce.

{gallery}8771{/gallery}