Przyszłoroczny Tour Salon pod hasłem „Podróż jest sztuką”

AG

Najbliższa edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON zaplanowana jest na dni 1-3 lutego 2019 roku.

Według organizatorów. Targi Tour Salon mają być miejscem spotkań tych, którzy te umiejętności posiadają i tych, którzy chcieliby je nabyć. Dlatego również w tym roku organizatorzy wydarzenia planują zaprosić do współpracy znanych podróżników, by podzieli się swoim doświadczeniem ze zdobywania kolejnych punktów na mapie świata i opowiedzieli o urokach miejsc, które widzieli oraz podpowiedzieli jak przygotować się do wypraw, zarówno tych bliższych, jak i dalszych.
Nieodłącznym elementem targów Tour Salon jest także Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń. W przyszłym roku odbędzie się już 7. edycja tego wydarzenia.

Organizatorzy targów Tour Salon co roku zapraszają do udziału
w ekspozycji regiony, które chciałaby zaprezentować swoje walory turystyczne, a także przedstawicieli takich obiektów jak muzea, parki rozrywki, ogrody zoologiczne czy organizatorów wypraw tematycznych.

Maria Kowalska, dyrektor projektu, powiedziała: „Ekspozycja, nad którą już dziś pracujemy ma być okazją do poznania ciekawych miejsc i zachęcić do ich odwiedzenia, a także do poznania alternatywnych form wypoczynku. Dla wystawców jest to więc doskonała forma promocji, a warto podkreślić, że ona zaczyna się już przed targami, bo w ramach naszej strategii zakładamy promocję atrakcji turystycznych prezentowanych na targach. Nie zapominamy też o kwestiach podstawowych związanych z podróżowaniem. Dlatego zależy nam, by dopełnieniem ekspozycji były również oferty obiektów noclegów, przewoźników, producentów i dystrybutorów sprzętu turystycznego.
W ramach przyszłorocznej edycji targów będzie również kontynuowana Najlepsza lekcja historii, geografii i biologii ever! To projekt multidyscyplinarny, który w tym roku spotkał się z dużym zainteresowaniem szkół. Chcemy, żeby targi Tour Salon były wydarzeniem, które ma też misję edukacyjną. Organizujemy lekcje, podczas których dzieci korzystają z pokazów, wykładów, interakcji na temat historii różnych regionów, które wpłynęły na to jak dziś wygląda nasz kraj oraz o wyjątkowych miejscach na świecie, które warto zobaczyć.”

W tegorocznej edycji targów udział wzięło 211 wystawców z 16 krajów, którzy zaprezentowali atrakcje turystyczne z różnych zakątków całego świata. Podobnie jak w tym roku profesjonaliści
z branży będą mogli skorzystać z aplikacji do umawiania spotkań, czyli Biznes Plannera, który ułatwia efektywne zaplanowanie pobytu na targach. Planowane są także merytoryczne konferencje.

Maria Kowalska dodała: „Bacznie przyglądamy się rynkowi turystycznemu i rozwiązaniom prawnym, organizacyjnym czy marketingowym, które na nim się pojawiają. Dzięki temu niewątpliwie uda się nam przygotować program tematyczny poruszający najbardziej palące problemy dla branży oraz dostarczający solidną dawkę fachowej wiedzy.”

Do współpracy zostaną zaproszeni nie tylko eksperci, ale także blogerzy, z którymi będzie można spotkać się w ramach kolejnej edycji TOUR SALON Blog Meeting.