Przewodnicy w Lublinie pomogą poznać miasto

Startuje program „Poznaj Lublin z Przewodnikiem”. Codziennie przez całe ferie oraz w każdy weekend do końca maja przewodnicy miejscy zrzeszeni w Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin zapraszają zarówno turystów, jak i mieszkańców Lublina i okolic na wspólne zwiedzanie miasta oraz poznawanie jego dziejów.

W ofercie znalazł się szeroki wachlarz spacerów ogólnych i tematycznych, dedykowanych różnym grupom wiekowym, prowadzonych w języku polskim i angielskim.

Magdalena Mazur-Ciseł, przewodniczka miejska biorąca udział w programie, powiedziała: „Każdy, niezależnie od wieku czy zainteresowań, znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie podróży w czasie do początków miasta, lubelskich wątków kryminalnych, czy, tak jak w przypadku jednego z moich spacerów, najciekawszych legend Koziego Grodu.”

W programie zgromadzona jest oferta kilku przewodników miejskich, tematy tras, dokładne terminy, miejsca spotkania i cena od osoby.
Po stronie osoby zainteresowanej udziałem w oprowadzaniu pozostaje jedynie wybór trasy, daty spaceru, a następnie szybki i łatwy zakup biletu w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1/3 lub za pośrednictwem portalu evenea.pl.
Co więcej, dostępne są też spacery w języku angielskim, dla wszystkich turystów zagranicznych odwiedzających Lublin oraz mieszkańców i studentów obcokrajowców, których z roku na rok jest w mieście coraz więcej.
Poza sezonem wakacyjnym największym problemem w skorzystaniu z usług przewodnika był brak informacji o terminie i cenie oprowadzania za osobę.

Krzysztof Raganowicz, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin, podkreślił: „Stawka godzinowa za pracę przewodnika często jest ponad siły jednej rodziny, a tym bardziej pojedynczych osób zainteresowanych poznawaniem miasta i jego historii. Dlatego, korzystając z możliwości działania w stowarzyszeniu, wspólnie z przewodnikami opracowaliśmy program, który ten problem likwiduje. Poza tym, takie spacery będzie zdecydowanie prościej zaoferować gościom lubelskich obiektów noclegowych, które zgłaszały nam taką potrzebę.”

Spacery będą odbywać się według ustalonego harmonogramu w weekendy i dni wolne od pracy. Wyjątkiem jest okres ferii zimowych (12-27 lutego), gdy oferta będzie dostępna codziennie.

Krzysztof Raganowicz dodał: „Chcemy zachęcić uczniów lubelskich szkół i ich rodziców do kreatywnego spędzania wolnego czasu i odkrywania Lublina z perspektywy turysty. To również oferta, dla wszystkich tych, którzy odwiedzą Lublin podczas ferii.

przewodnik.lublininfo.com

Wyniki konkursu fotograficznego #LublinTravel 2021