Przemysław Marczewski odpowiedzialny w POT za komunikację

Przemysław Marczewski/fot. materiały prasowe

W Polskiej Organizacji Turystycznej trwa porządkowanie struktur. Przez kilka miesięcy prezes Rafał Szlachta sam komunikował się z mediami i branżą, obecnie, między innymi za to, odpowiada za to Przemysław Marczewski.

Przemysław Marczewski pochodzi z Legnicy, gdzie pierwsze dziennikarskie szlify zbierał w I Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy w klasie o profilu medialnym.

W trakcie studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, które ukończył w 2020 r., rozpoczął współpracę ze Sportowym Magazynem Krakowskim jako redaktor, a następnie redaktor naczelny.

Od kwietnia 2016 r. wspomagał pracę biura prasowego oraz rzecznika prasowego Wisły Kraków SA jako praktykant, by po kilku miesiącach dołączyć na stałe do działu komunikacji Białej Gwiazdy, gdzie przez kolejne trzy lata pełnił rolę Specjalisty ds. Komunikacji i Social Media. Do jego obowiązków należała organizacja pracy biura prasowego, kontaktach z mediami, tworzenie i publikacja treści, a także planowanie i realizowanie strategii komunikacyjnej oraz PR.

Z Polską Organizacją Turystyczną związany jest od września 2020 r. W Oddziale zamiejscowym do spraw obsługi i promocji Polskiego Bonu Turystycznego w Wieliczce zatrudniony był na stanowisku Specjalisty ds. Prawnych w Sekcji ds. weryfikacji beneficjentów i podmiotów.

Przemysław Marczewski jest aktualnie studentem studiów podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, na kierunku Lean Management oraz Lean Office.

Przemysław Marczewski, powiedział: „Bardzo się cieszę z powierzonych mi zadań i obowiązków oraz możliwości pracy w tym miejscu. Jestem dumny, że mogę odpowiadać za komunikację w Polskiej Organizacji Turystycznej. Mam nadzieję, iż zebrane na mojej drodze zawodowej doświadczenia oraz entuzjazm i zapał do pracy pozwolą usprawnić komunikację w tak istotnym sektorze polskiej gospodarki jakim jest branża turystyczna.”