Promem na wyścigi motocyklowe na wyspie Man

archiwum afferry.com

Co roku na przełomie maja i czerwca fani sportów motocyklowych zjeżdżają, z całej Europy i nie tylko, na Wyspę Man z okazji festiwalu Isle of Man TT. W tym roku ma on miejsce od 30 maja 12 czerwca. Mimo iż podróż własnym pojazdem z Polski na imprezę wydaje się dość długa, to nie brakuje chętnych, przede wszystkim motocyklistów.

Wyścigi są niezwykle popularne, rozgrywane są niemal nieprzerwanie od 1907 roku, warto więc zarezerwować bilety na promy z kilkumiesięcznym nawet wyprzedzeniem. Wyspa Man (ang. Isle of Man) leży na Morzu Irlandzkim między Irlandią i Wielka Brytanią (między Belfastem a Liverpoolem). Jest to autonomiczny region Wielkiej Brytanii, ale nie należy do UE. Przeprawy promowe na Wyspę Man do portu Douglas odbywają się z Liverpool (rejs ok 4 godz. i 15 min lub szybkim promem ok 3 godz.)) i z Heysham ( rejs ok 2 godz. i 15 min) w Anglii. Jadąc motocyklem z Polski, mamy do wyboru kilka opcji:
• Opcja z krótszą jazdą po lądzie. Przeprawa promem z Holandii do Anglii z Rotterdamu do Hull ok 11 godz.  dojazd z Hull do Liverpool/ Heysham ok. 3 godz. prom na Wyspę Man z Liverpool od 2 godz. 45min lub prom z Heysham od 2 godz. 15 min
• Opcja z dłuższą jazdą po lądzie. Przeprawa promem z Francji do Anglii z Calais Dover ok 1,5 godz. lub Eurotunnelem 35min.  dojazd z Dover do Liverpool ok. 5 godz. prom na Wyspę Man z Liverpool od 2 godz. 45min. Czas trasy z Dover do Liverpool może być dłuższy i bardziej malowniczy, jeśli wybierze się lokalne drogi, a nie autostrady.

Bilety na prom dla 1 osoby + motocykl w maju od 147 euro.

Anna Bierła
www.aferry.pl