Prezes Louvre Hotels Group zarządza także Metropolo

materiały prasowe

Jin Jiang International, akcjonariusz Louvre Hotels Group, mianował Pierre-Frédéric Roulot, obecnego prezesa grupy, zarządzającym siecią hotelową Metropolo. Do Metropolo należą marki: Jin Jiang Inn, Metropolo, Bestay, Goldmet Inn.

Z biura centralnego na La Défense w Paryżu, Pierre-Frédéric Roulot kieruje teraz zarówno Louvre Hotels Group, jaki i Metropolo. Obie sieci posiadają łącznie ponad 2 500 hoteli w 52 krajach, z czego 1 150 znajduje się w Chinach, w tym hotele: Première Classe, Kyriad, Campanile i Golden Tulip, hotele pięciu marek należących do sieci Sarovar w Indiach oraz hotele chińskich marek: Jin Jiang Inn, Metropolo, Bestay i Goldmet Inn. Vienna i Plateno, których Jin Jiang jest akcjonariuszem, pozostają niezależne.

Pierre-Frédéric Roulot mianował Joël Guiraud, dotychczasowego wiceprezesa ds. operacyjnych Louvre Hotels Group, prezesem sieci Metropolo w Azji, nadając jej jednocześnie nową nazwę: Jin Jiang Louvre Azja. Na poprzednim stanowisku Joël Guiraud zastąpili: Krystel Blondeau, która teraz będzie odpowiedzialna za działalność operacyjną we Francji i Andreas Tscherning, odpowiedzialny za pozostałe kraje Europy.

Pierre-Frédéric Roulot powiedział: “Powierzając nam rozwój swoich historycznych marek w Azji, tym samym Jin Jiang potwierdził profesjonalizm zarządzających Louvre Hotels Group, z czego jesteśmy bardzo dumni. Rynek azjatycki rozwija się bardzo prężnie, dlatego naszym celem jest otwarcie w tym regionie ponad 1 200 nowych hoteli w ciągu najbliższych 3 lat.”

Louvre Hotels Group wraz z Jing Jiang Louvre Azja są liderem na międzynarodowym rynku hotelowym, z ponad 2 500 hotelami w 52 krajach świata. W portfolio posiadają szeroką gamę hoteli, od 1 do 5 gwiazdek z historycznymi markami Louvre Hotels Group: Première Classe, Kyriad, Campanile, Tulip Inn, Golden Tulip Royal Tulip, 5 markami sieci Sarovar w Indiach i 4 chińskimi markami: Metropolo, Jin Jian Inn, Bestay, Goldmet Inn. Louvre Hotels Group jest spółką zależną Jin Jiang International Holdings Co., Ltd., jednej z największych grup hotelowych i turystycznych w Chinach.