Powstanie hotel Tribe Warsaw Airport

Ennismore wraz z Atenor ogłasza podpisanie umowy na realizację hotelu Tribe Warsaw Airport. 266-pokojowy obiekt powstanie w warszawskich Włochach, niedaleko Lotniska Chopina na terenie wielofunkcyjnego kompleksu Fort 7.

Marka Tribe jest częścią Ennismore, kreatywnej firmy hotelarskiej, w której Accor, wiodąca globalna grupa hotelowa, posiada większościowy pakiet akcji. Współpraca jest efektem umowy joint venture zawartej w październiku 2021 roku między grupą Accor a Saranem Pasrichą. Ennismore oferuje międzynarodowe portfolio lifestylowych marek i kreatywnych konceptów hotelarskich, które gwarantują gościom wyjątkowe pobyty.

Hotele Tribe wyróżniają stylowo zaprojektowane nowoczesne przestrzenie z prostym i funkcjonalnym designem. Marka koncentruje się na tych aspektach hotelarstwa, które mają szczególne znaczenie dla współczesnych podróżników. Hotelowe wnętrza, dzięki przemyślanym projektom i aranżacji, gwarantują komfort pobytu, dopasowany do stylu życia, pracy, spędzania wolnego czasu czy wypoczynku i życia towarzyskiego dzisiejszych gości.

Nowy hotel będzie stanowił część wielofunkcyjnego kompleksu Fort 7, zlokalizowanego w Warszawie przy ulicy Jamesa Gordona Bennetta. Projekt zakłada stworzenie nowoczesnej, przygotowanej z myślą o środowisku, wielofunkcyjnej powierzchni liczącej ponad 200 tys. m2. Obejmuje ona działkę ok. 14 ha, otoczoną przez 5,5 ha zielonego terenu z jeziorem w forcie Zbarż, z dogodną lokalizacją w pobliżu dwóch dworców kolejowych i przystanków autobusowych niedaleko Lotniska Chopina.

Dzięki swojej różnorodności, projekt Fort 7 jest doskonałym przykładem projektowania przestrzeni przez Atenor – łączenia wartości firmy z możliwościami technologicznymi i jednoczesną troską o środowisko naturalne, stawiając człowieka w centrum uwagi. Pierwszy etap inwestycji obejmuje otwarcie liczącego 266 pokoi hotelu Tribe, zarządzanego przez Ennismore, oraz trzech nieruchomości biurowych zaprojektowanych przez Jems Architekci. Kolejne kroki przewidują stworzenie zróżnicowanej zabudowy użytkowej z lokalami pod handel detaliczny, edukację, prywatne usługi wynajmu i mieszkania.

“Zrównoważona polityka Atenor w zakresie architektury i budownictwa oraz wynikająca z niej dbałość o najwyższe standardy jakości, pozwalają nam przyczynić się do kształtowania krajobrazu miejskiego w Warszawie i stworzyć nową dzielnicę skoncentrowaną na potrzebach najemców i mieszkańców – Fort 7. Wierzymy, że współpraca z Ennismore pozwoli nam zaoferować wyjątkowe miejsce do życia i pracy w stolicy, oferując szeroką gamę usług w obrębie nowo powstającej części miasta” – podsumowuje Sven Lemmes Executive Officer, Atenor.

W realizacji inwestycji firmie Atenor doradza Hotel Professionals sp. z o.o.

“Jesteśmy podekscytowani, że marka Tribe będzie częścią Fort 7, który prężnie realizuje ideę zrównoważonego rozwoju, wpisując się w wartości marki, oparte na prostocie i funkcjonalności. Z niecierpliwością czekamy na otwarcie hotelu oraz przyjęcie zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych gości w stylowo zaprojektowanych, starannie przemyślanych wnętrzach” – dodaje Francois Leclerc, zastępca dyrektora operacyjnego marki Tribe w Ennismore.

Ennismore podpisał już kontrakty z 50 hotelami Tribe i dąży do dynamicznej ekspansji marki w ciągu najbliższych pięciu lat, w lokalizacjach takich jak m.in. Amsterdam, Bangkok, Belo Horizonte, Manila, Phuket i Singapur.