POT partnerem merytorycznym europejskiego forum lotniczego Routes Europe 2023 w Łodzi

Polska Organizacja Turystyczna została partnerem merytorycznym europejskiego forum lotniczego Routes Europe 2023, które odbędzie się w Łodzi w dniach 9-11 maja 2023 roku. Organizatorzy przewidują udział około 1,2 tys. gości, w tym przedstawicieli ponad 100 linii lotniczych i 300 lotnisk.

Forum Routes Europe 2023 to prestiżowe wydarzenie w branży lotniczej w Europie. Organizatorzy szacują, że do Łodzi przyjedzie 1,2 tys. gości, a wśród nich przedstawiciele ok. 100 linii lotniczych i ok. 300 lotnisk. Przez trzy dni zaplanowano spotkania lotnisk oraz organizacji turystycznych i linii lotniczych, liczne prezentacje, debaty, panele dyskusyjne, wieczorne eventy networkingowe oraz atrakcje i wycieczki dla gości, w tym specjalny program dla VIP.  Pozyskane dla Łodzi wydarzenie jest okazją na promocję Polski jako lidera Europy Centralnej dla spotkań i wydarzeń.

Polska Organizacja Turystyczna jest partnerem merytorycznym Routes Europe 2023. W związku z tym Biuro Spotkań i Wydarzeń Poland Convention Bureau 10 maja 2023 roku współorganizuje panel dyskusyjny Destination Marketing in the MICE Industry and Cooperation with Airlines.

W dyskusji wezmą udział eksperci z branży, w tym m.in. Agnieszka Szymerowska, dyrektorka biura Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce, Tomasz Koralewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej – Łódź Convention Bureau oraz Krzysztof Steiman, po. dyrektora Departamentu Marketingu i Komunikacji w Polskiej Organizacji Turystycznej. Tematy poruszane podczas dyskusji obejmą między innymi atrakcyjność Polski jako miejsca na spotkania i wydarzenia, wpływ linii lotniczych na przyciąganie wydarzeń, możliwości miast drugiego i trzeciego wyboru oraz zmniejszenie śladu węglowego w branży spotkań. Panel poprowadzą Aneta Książek, kierownik Biura Spotkań i Wydarzeń w Poland Convention Bureau POT oraz Paweł Jurczak, właściciel Creative Poland.

„Cieszy mnie fakt, że Polska już za dwa tygodnie będzie gospodarzem tak prestiżowego wydarzenia jakim jest Routes Europe 2023, a Łódź będzie gościć przedstawicieli 100 linii lotniczych. To wspaniała okazja, by promować Polskę jako lidera Europy Centralnej. Takie wydarzenie daje jasny przekaz, że Polska jest atrakcyjnym krajem do organizacji najważniejszych międzynarodowych wydarzeń” – mówi Aneta Książek, kierownik Biura Spotkań i Wydarzeń – Poland Convention Bureau POT.