POT, Nekera i Tourist Polska zaproszą agentów na wizyty studyjne

POT chce żeby agenci poznali lepiej Polskę
Panorama Torunia/fot. AG

Polska Organizacja Turystyczna postanowiła wzmocnić rynek krajowy poprzez organizację study tourów dla agentów turystycznych oferujących krajowe imprezy turystyczne.

Celem organizowania podróży studyjnych dla agentów turystycznych oferujących krajowe imprezy turystyczne jest zwiększenie zainteresowania polską ofertą turystyczną oraz walka z sezonowością. POT będzie zachęcać do podróży także poza sezonem wysokim.
Pierwsze wizyty studyjne planowane są na przełomie sierpnia i września i obejmą Szlak Piastowski oraz takie miasta jak Poznań, Bydgoszcz, Toruń i Trójmiasto.

POT rozpocznie od podróży studyjnych współorganizowanych z największymi polskimi touroperatorami oferującymi wyjazdy krajowe: Nekera oraz Tourist Polska

Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, powiedział: „W roku ubiegłym na zaproszenie POT do Polski przyjechało ponad 660 touroperatorów zagranicznych. Tym razem postanowiliśmy skupić się na organizowaniu wizyt studyjnych głównie dla agentów krajowych. Podczas podróży będziemy pokazywać Polskę głównie przez pryzmat produktów nagrodzonych Certyfikatem POT, obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz laureatów konkursów „EDEN” i „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej.”

Maciej Nykiel, prezes touroperatora Nekera, dodał: „Zależy nam na tym, by „odczarować” wyjazdy i oswoić Polaków z nową rzeczywistością. Podczas study tourów, organizowanych wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną, postaramy się zwiększyć świadomość także wśród agentów. W naszym kraju jest mnóstwo obiektów i atrakcji, które oferują usługi na bardzo wysokim poziomie.”

Sebastian Nasiłowski, prezes Tourist Polska, podkreślił: „Polska jest krajem o bogatej ofercie turystycznej, z czego wielu touroperatorów nie zdaje sobie sprawy. Wspólnie z POT chcemy zachęcić branżę to promowania tych nieodkrytych, nieoczywistych miejsc.”

Podczas wyjazdów zostaną zachowane wszelkie konieczne środki bezpieczeństwa i wytyczne epidemiologiczne. Wizyty studyjne organizowane wspólnie z Nekerą oraz z Tourist Polska to dopiero początek. Polska Organizacja Turystyczna zaprasza do współpracy wszystkich touroperatorów posiadających w swojej ofercie turystykę krajową