Portugalia Najlepszym Kierunkiem Turystycznym w Europie

Portugalia została wybrana po raz drugi z rzędu Najlepszym Kierunkiem Turystycznym w Europie w konkursie World Travel Awards. Nagrody zostały rozdane 30 czerwca w Atenach, w Grecji.

Tytuł ten został przyznany Portugalii po raz pierwszy w 2017 roku a obecnie, w 2018 roku został przyznany po raz drugi. Oprócz Portugalii, do tej nagrody były nominowane takie kraje jak Austria, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Grecja, Irlandia, Włochy, Norwegia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria i Turcja.

W tym roku Portugalia otrzymała ogółem 36 nagród. Oprócz tytułu Najlepszego Kierunku Turystycznego Europy dla kraju, Madera została wybrana Najlepszym Kierunkiem Wyspiarskim a Lizbona Najlepszym Kierunkiem Miejskim i Najlepszym Portem Wycieczkowym.

Turismo de Portugal, po raz kolejny zostało uznane za najlepszą narodową organizację turystyczną w Europie.

Sekretarz Stanu ds. Turystyki, Any Mendes Godinho, powiedziała: „Otrzymanie po raz drugi z rzędu oscara dla Najlepszego Kierunku Turystycznego Europy napawa nas dumą i potwierdza, że Portugalia wciąż jest jednym z krajów najczęściej wybieranych przez zagranicznych turystów. Nagrody te udowadniają, że nasza strategia ewidentnie przynosi rezultaty a świat patrzy na Portugalię jak na dobry wzorzec. Wyróżnienia motywują nas abyśmy nadal pracowali dla podniesienia jakości oferty i regionów, rozwijając turystykę w całym kraju i przez okrągły rok, w sposób zrównoważony.”