Portugalia najlepszym kierunkiem turystycznym świata

Portugalia otrzymując tytuł Najlepszego Kierunku Turystycznego Świata jest wielkim zwycięzcą finału World Travel Awards 2017.

We wrześniu Portugalia otrzymała tytuł najlepszego kierunku turystycznego Europy i dostała się do grona 17 kandydatów do najwyższej nagrody. Finał konkursu odbył się wczoraj, 10 grudnia, w Phu Quoc w Wietnamie. Portugalia pokonała takie kraje jak: Brazylia, Grecja, Malediwy, Stany Zjednoczone Ameryki, Maroko, Wietnam, Hiszpania i inne. Należy podkreślić, iż po raz pierwszy nagrodę zdobył kierunek europejski. Do tej pory, tylko miasta Londyn i Paryż były w gronie nagrodzonych.

Ana Mendes Godinho, sekretarz stanu ds. turystyki, powiedziała: „Jest to wyjątkowa chwila dla portugalskiej turystyki. Nagroda ta jest uznaniem wysiłku i pracy w ciągu ostatnich kilku lat wszystkich osób związanych z turystyką, ale również uznaniem dla naszego kraju. Kraju autentycznego, nowatorskiego, który potrafił zaprezentować się na nowo, który oferuje różnorodne przeżycia i krajobrazy, który łączy kosmopolityzm, historię, tradycję, słońce, przyrodę i gastronomię. Kraju, który potrafi i lubi przyjmować u siebie wszystkich. Należy teraz kontynuować pracę pokazywania całej różnorodności tego, co Portugalia ma do zaoferowania i co sprawia, że jest wyjątkowym kierunkiem turystycznym.”

Do tytułu Najlepszego Kierunku Turystycznego Świata należy dołączyć nagrodę dla Turismo de Portugal jako Najlepszej Organizacji Turystycznej Świata i dla visitportugal.com jako Najlepszego Oficjalnego Portalu Turystycznego.

Prezes Turismo de Portugal, Luisa Araújo, dodał: „Po raz pierwszy od dziesięciu lat w historii Turismo de Portugal jesteśmy nagrodzeni najwyższymi tytułami. Nie tylko Turismo de Portugal zostało nagrodzone jako Najlepsza Organizacja Turystyczna Świata (World’s Leading Tourist Board) ale także oficjalny portal informacji o kierunku jest uznany za Najlepszy Site Organizacji Turystycznej (World’s Leading Tourism Authority Website), na skalę światową. Otrzymanie tych tytułów było możliwe wyłącznie dzięki wysiłkowi i zaangażowaniu zgranej ekipy, w której dominuje profesjonalizm, obowiązkowość i zdolności organizacyjne. Jest to dla nas zaszczyt widzieć, że nasza strategia turystyczna została nagrodzona i daje nam to dodatkową motywację w dążeniu do celów wyznaczonych przez nas do 2027, które umocnią pozycję Portugalii jako wyjątkowego kierunku turystycznego.”