Ponad 100 partnerów platformy Hello!Poland

Most na Odrze prowadzący na Ostrów Tumski we Wrocławiu/fot. materiały prasowe

Hello!Poland to innowacyjna platforma internetowa zajmująca się agregacją i sprzedażą biletów do różnego typu atrakcji. Platforma działa na rynku już niemal rok. W tym czasie dołączyło do niej już ponad 100 podmiotów turystycznych z całej Polski, przy czym najwięcej ofert dotyczy Dolnego Śląska.

Dzięki swoim unikalnym funkcjonalnościom, Hello Poland pozwala na budowanie pogłębionej analizy dotyczącej zachowań konsumenckich – ponieważ platforma umożliwia zakup atrakcji, a nie tylko ich przegląd, warto zapytać o to, co jakie oferty turyści najchętniej kupują w internecie.

Weekend w mieście

Jedną z najchętniej wybieranych kategorii ofert na platformie Hello!Poland jest tak zwana City break, czyli weekendowe wypady do dużych miast.

Marta Zawiła-Piłat, menedżerka produktu w Hello!Poland, powiedziała: „Z naszych obserwacji wynika, że nasi klienci najbardziej lubią korzystać z rozrywek oferowanych przez aglomeracje. Ogromną popularnością cieszą się oferowane przez lokalnych przewodników spacery tematyczne. Aktualnie mamy takie propozycje we Wrocławiu, Jeleniej Górze i Kołobrzegu. Okazuje się odwiedzający te miasta turyści, chętnie siegają po nieoczywiste aspekty – interesują ich spacery inspirowane kryminalnymi historiami, tajemnicami przeszłości, a także historią II wojny światowej. Do hitów HelloPoland należą spacery skierowane dla dzieci – na platformie znajdziemy Spacer śladami wrocławskich krasnali czy Wrocławskie opowieści – bajkowe i prawdziwe.”

Duże atrakcje są lubiane

Niezmiennie wielką popularnością cieszą się duże atrakcje turystyczne – w tej kategorii największą popularnością cieszy się nocne zwiedzanie wrocławskiego Afrykarium oraz zwiedzanie skarbów katedry na Ostrowie Tumskim. Turyści chętnie korzystają też z możliwości zwiedzania miast w niekonwencjonalny sposób – segwayem, melexem, rowerem lub na skuterze.
Atrakcje Dolnego Śląska

Marta Zawiła-Piłat dodała: „Największą ofertę regionalną zgromadziliśmy na terenie Dolnego Śląska. Korzystając z Hello!Poland można zaplanować bardzo atrakcyjny pobyt w południowej Polsce, z czego bardzo cieszę się jako lokalna patriotka.”

Turyści chętnie zwiedzają płace kotliny jeleniogórskiej (Pakoszów, Łomnica), średniowieczne zamki (Zamek Piastów Śląskich w Brzegu i Bolkowie), atrakcje Karpacza czy Szklarskiej Poręby, albo spływ pontonowy przełomem bardzki. Interesującą propozycją jest wizyta w położonej w Izerach fińskiej wiosce Kalevala, w której można poznać zwyczaje dalekiej północy i nakarmić renifera.

Wypady za miasto

Narciarze mogą skorzystać z oferty ekspres nart – jednodniowych wyjazdów do kilku najlepszych ośrodków narciarskich w polskich i czeskich Karkonoszach. Na turystów czekają zaśnieżone stoki Zieleńca, Czarnej Góry, czeskich Janskich Lazni czy Ramzovej, Pec pod Śnieżką. Oferty budzą żywe zainteresowanie użytkowników – zastąpiły bardzo popularne w grudniu wypady na jarmarki bożonarodzeniowe i jednodniowe wypady na sylwestra.

Zawiła-Piłat podkreśliła; “To bardzo dogodna formuła. Narciarze wskakują do autokaru w wybranym przez siebie mieście i są zawożeni bezpośrednio pod wyciąg narciarki. W cenie pakietu otrzymują ubezpieczenie i zniżkę na karnet. Przed nami walentynki. Zostało jeszcze trochę czasu, ale już dziś zachęcam do sprawdzenia oferty pakietów dla zakochanych.

Ekstremalna przygoda

Na Hello!Poland coś dla siebie znajdą także zwolennicy adrenaliny. Fani lotnictwa mogą przetestować swoją umiejętność pilotażu w symulatorze lotu Boeingiem 737. Miłośnicy jeszcze silniejszych wrażeń wybiorą lot balonem albo zabawę w laser tag.

Kamil Pakosz, prezes Hello!Poland skomentował: „To bardzo ciekawy dla nas moment. Z dnia na dzień przybywa nam nowych partnerów, jest coraz więcej użytkowników. To dowodzi, że nasze rozwiązanie ma swoje miejsce na rynku, przed nami jednak wciąż bardzo dużo pracy. Oferta portalu z dnia na dzień staje się coraz bardziej kompleksowa i zróżnicowana. Dzięki temu użytkownicy platformy mogą z łatwością zaplanować i zorganizować swój czas wolny zgodnie z potrzebami swoimi i swoich bliskich.