Pomorskie z nowym logo i nową strategią

Na konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim województwa pomorskiego zaprezentowano nową strategię promocji oraz nowy znak promocyjny.

Ryszard Świlski, członek zarządu województwa pomorskiego, powiedział: „Strategicznym wyzwaniem dla stworzenia marki regionalnej jest znalezienie jednego, spójnego i wyróżniającego województwo pomorskie przesłania, które powinno się dać łatwo utrwalić w pamięci potencjalnych odbiorców i zachęcić ich do zainteresowania danym regionem w kontekście swoich potrzeb (turystycznych, biznesowych, edukacyjnych, itd.).”

Według zarządu, podstawową ideą przedstawionej strategii promocji regionu jest potrzeba budowania marki terytorialnej. Do najważniejszych atrybutów wskazujących na wysoki poziom życia w regionie.zaliczono: atrakcyjne, nadmorskie położenie, walory przyrodnicze, złożoną historię z duchem wolności w tle, dynamiczną, zdywersyfikowaną gospodarkę, najatrakcyjniejsze walory turystyczne, najlepsze warunki do życia, czy najbardziej zadowolone z życia społeczeństwo w Polsce.
Kluczowym więc przesłaniem dla regionu została „pełnia życia”, umożliwiająca spełnienie potrzeby samorealizacji, życia w harmonii, pokonywania barier, zachowania równowagi między pracą, karierą a czasem wolnym dla na realizację pasji i zainteresowań, dążenie do podniesienia jakości życia, rozwoju zawodowego i osobistego.

Ryszard Świlski dodał: „Dla zwizualizowania tego przesłania powstał znak promocyjny, dla którego inspiracją było szukanie uniwersalnych, prostych skojarzeń i symboli związanych z atrakcyjnością, radością życia, energią, czyli wartościami reprezentującymi Pomorskie. Tak narodził się wyjątkowy, o malarskich charakterze, znak„! Pomorskie.”

Autorem nowego logo jest Andrzej Pągowski