Pomorskie promuje się na łódzkich skrzyżowaniach

archiwum PROT

Dziś na Rondzie Korfantego, a w weekend także na dwóch skrzyżowaniach ul. Zachodniej w Łodzi, warto wypatrywać postaci w kostiumach nawiązujących do wyobrażeń o atrakcjach turystycznych Pomorskiego.

Województwo pomorskie rozpoczyna akcję promocuyjną w Łodzi. Niekonwencjonalna akcja ma podkreślić nie tylko bliskość regionu pomorskiego, ale też zainspirować i zwrócić uwagę mieszkańców aglomeracji łódzkiej na różnorodną ofertę turystyczną Pomorza, która niekoniecznie musi wiązać się ze zwykłym leniuchowaniem na plaży.

Krystyna Hartenberger-Pater, dyrektor Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej (PROT), powiedziała: “Jesteśmy blisko – trzy godziny autostradą – szybko, wygodnie i bezpiecznie – przekonuje . – Dlatego zapraszamy Łodzian, by przyjeżdżali na Pomorze nie tylko w czasie letnich wakacji. Łatwy dojazd to pretekst, by odwiedzać Pomorskie znacznie częściej, również w weekendy.”

Żeby zainspirować łodzian do częstszych wizyt i odkrywania atrakcji regionu, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna organizuje specjalną prezentację. Już w najbliższą sobotę i niedzielę (7-8 maja) w Manufakturze, przedstawiciele poszczególnych subregionów opowiedzą szczegółowo o walorach swoich terenów i doradzą, jak zaplanować pobyt na Pomorzu, by jak najciekawiej wypełnić czas. Wszystko to w nieco zaskakującej scenografii, która jednakże ma podkreślić, jak niewiele dzieli mieszkańców Łodzi od pełnego wrażeń pobytu w Pomorskim.

Partnerami Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w organizacji całego przedsięwzięcia są: Miasto Ustka, Lokalna Organizacja Turystyczna Ustka, Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby, Powiat Kartuski, Miasto Pruszcz Gdański, Faktoria Rzymska w Pruszczu Gdańskim, miasto Malbork, Lokalna Organizacja Turystyczna Kociewie, Gdańska Organizacja Turystyczna oraz miasto Sopot
i Stowarzyszenie Turystyczne Sopot.

Autorem pomysłu niestandardowej akcji promocyjnej jest Agencja Promocji Miast i Regionów
Gdzie i kiedy odbywa się akcja?
dziś – piątek 6.V: Rondo Korfantego; sobota, niedziela 7-8.V: Rondo Korfantego, skrzyżowania
ul. Zachodniej z ul. Drewnowską oraz ul. Zachodniej z ul. Ogrodową + prezentacja w Manufakturze