Pomorskie popularne cały rok

AG

W 2017 roku województwo pomorskie znalazło się w ścisłej czołówce jeśli chodzi o ilość zapytań wysłanych przez turystów do Nocowanie.pl. W porównaniu z poprzednim rokiem, zainteresowanie noclegami w tej części kraju wzrosło o 40 proc.

Pomorskie drugim najpopularniejszym województwem w kraju

Władysławowo – kultowy, letni kurort znajduje się na trzeciej pozycji w top 10 najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Polsce. A województwo pomorskie jest drugim najczęściej wybieranym województwem w kraju, ustępując nieznacznie tylko Małopolsce (biorąc pod uwagę procentowy udział zapytań o noclegi w 2017 roku).

Oto czołówka:
Małopolska – 24,78 proc.
Pomorskie – 24,08 proc.
Zachodniopomorskie – 17,33 proc.
Dolnośląskie – 13,77 proc.
Śląskie – 5,94 proc.

Największą popularnością w województwie pomorskim cieszy się Władysławowo. Zapytania turystów o nocleg w tym mieście w 2017 stanowiły ponad 14 proc. zapytań dla całego województwa. Na podium znalazły się jeszcze Łeba i Krynica Morska. Na kolejnych pozycjach widzimy Sopot, Gdańsk, Jastarnię oraz Ustkę, Karwię i Gdynię, TOP 10 zamyka Hel.

Oto pierwsza dziesiątka:
Władysławo – 14,81 proc.
Łeba – 10,06 proc.
Krynica Morska – 8,83 proc.
Sopot – 8,17 proc.
Gdańska – 8,02 proc.
Jastarnia – 7,58 proc.
Ustka – 6,09 proc.
Karwia – 4,95 proc.
Gdynia – 4,19 proc.
Hel – 3,27 proc.

Udział zapytań w skali całego województwa delikatnie się zmienia, turyści coraz częściej wybierają te mniejsze miejscowości. Jednak wśród wszystkich miejsc na Pomorzu obserwujemy wzrost zapytań o nocleg, średnio 70 proc. więcej niż w ubiegłym roku.
Związane jest to zarówno z rozwojem serwisu Nocowanie.pl, rozwojem turystyki w kraju – powstaje coraz więcej miejsc noclegowych, ale przede wszystkim wzrostem zainteresowania rodaków i turystów z zagranicy wypoczynkiem w Polsce.

Największy wzrost zainteresowania w stosunku do 2016 roku odnotowały:
Stegna – 132 proc.
Kuźnica – 96 proc.
Krynica Morska – 92 proc.
Hel – 91 proc.
Kąty Rybackie – 87 proc.

Długość pobytów od lipca do września to średnio sześć noclegów. Jednak wyjazdy i podróże nad polskie morze wybierane są nie tylko w porze wakacyjnej, turyści chętnie korzystają z krótszych wyjazdów w te rejony przez cały rok.

Średnia cena noclegu mieści się w przedziale 40-60 zł. Z czego najkorzystniej pod tym względem wypada Władysławowo, gdzie w typowym sezonie urlopowym cena oscyluje w granicach czterdziestu złotych za nocleg od osoby. Oczywiście koszty pobytu uzależnione są od kategorii obiektu i jego standardu. Stąd też znacznie wyższe ceny w Trójmieście, gdzie znajdziemy więcej hoteli i hosteli.