Polskie Linie Lotnicze LOT ponownie łączą Warszawę z Atenami

11 kwietnia 2024 roku Polskie Linie Lotnicze LOT wznowiły połączenia pomiędzy Warszawą a Atenami. Narodowy przewoźnik będzie obsługiwał tę trasę przez cały rok, oferując codzienne loty na tej trasie.

Do siatki połączeń Polskich Linii Lotniczych LOT wraca trasa Warszawa – Ateny. Począwszy od dziś samoloty narodowego przewoźnika będą wylatywać do Aten o godz. 9:30. W rejs powrotny z lotniska Eleftheriosa Kyriakou Venizelosa samoloty wystartują o godzinie 14:10, lądując w Warszawie o godzinie 15:45. Rejs do stolicy Grecji potrwa 2 godziny i 40 minut, a powrotny – 2 godziny i 35 minut. Połączenie z Lotniska Chopina do portu w Atenach będzie realizowane zarówno Embraerami 195, jak i Boeingami 737-800 i 737 MAX 8. Loty na tej trasie będą odbywały się siedem dni w tygodniu.

„Grecja jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów, a jej kontynentalna część jest równie piękna jak wyspiarska, o czym będą mogli przekonać się pasażerowie rejsów do Aten. Nieodległy Pireus stanowi świetną bazę wypadową dla wielbicieli żeglowania. Co więcej, od lat rozwijamy współpracę handlową, kulturalną, a także wymianę stypendialną. Grekom z kolei proponujemy nie tylko połączenie do Warszawy, ale też dogodne przesiadki do zachodnio i północnoeuropejskich portów, jak również na połączenia transatlantyckie” – mówi Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy PLL LOT.

Ateny to stolica i największe, liczące 4 mln mieszkańców, miasto Grecji. Dla wielu pasażerów miasto stanowi także bazę przesiadkową w podróży do pozostałych części Grecji kontynentalnej.