Polskie biura podróży spotkają się z portugalskimi partnerami. Warsztaty w Warszawie i Wrocławiu

Dwa spotkania portugalskich dostawców usług turystycznych z polskimi biurami podróży odbędą się w listopadzie. Zaplanowane zostały lokalizacje we Wrocławiu – 22 listopada i w Warszawie – 23 listopada.

„Portugalia i kraje portugalskojęzyczne” to warsztaty turystyczne organizowane od 2016 roku przez Polsko-Portugalską Izbę Gospodarczą /PPCC/ przy wsparciu agencji rządowej Turismo de Portugal. To największa tego rodzaju inicjatywa na polskim rynku, gromadząca kilkudziesięciu dostawców usług turystycznych reprezentujących różne regiony Portugalii oraz inne kraje portugalskojęzyczne.

W tym roku swoją obecność potwierdziły sieci hotelowe, DMC, organizacje promocji turystyki oraz dostawcy usług dla biur podróży z Portugalii kontynentalnej, Madery, Azorów, Wysp Zielonego Przylądka, Brazylii oraz TAP Portugal, narodowy przewoźnik Portugalii. Warsztaty organizowane są w dwóch polskich miastach. Trzecie spotkanie odbędzie się dla czeskich biur w Pradze – 20 listopada. W tym roku portugalskie firmy oprócz Warszawy spotkają się z partnerami biznesowymi także we Wrocławiu. Wydarzenie ma formułę workshopu, która pozwala na indywidualne spotkania z portugalskimi partnerami, zapoznanie się z aktualnymi ofertami oraz nawiązanie nowych kontaktów.

„Jako dyrektora bilateralnej izby gospodarczej cieszy mnie, że wymiana turystyczna między Polską a Portugalią wpływa pozytywnie nie tylko na bilans usług pomiędzy obydwoma krajami, lecz przed wszystkim na wzajemne poznanie się, głębsze zrozumienie obu kultur i stworzenie lepszych warunków do współpracy pomiędzy zaangażowanymi firmami z łańcucha turystycznego. Mam nadzieję, że niniejsze wydarzenie przyczyni się do tego po raz kolejny w sposób produktywny” – mówi Wojciech Baczyński, dyrektor generalny Polsko Portugalskiej Izby Gospodarczej.

„2023 to kolejny bardzo dobry rok dla portugalskiej turystyki. Dane, jakimi dysponujemy, odnoszą się do liczby polskich turystów w portugalskiej bazie hotelowej za okres od stycznia do końca lipca 2023 roku. Wzrost w porównaniu do roku ubiegłego wynosi ponad 20 proc. W sierpniu Portugalia gościła Światowe Dni Młodzieży. Szacuje się, że wydarzenie to przyciągnęło do Lizbony i okolic ok. 1,5 mln osób, co bez wątpienia będzie miało pozytywny wpływ na wzrost liczby turystów jak i wpływy z turystyki. Na początku października tego roku Portugalia po raz kolejny otrzymała tytuł „Europe’s Leading Destination 2023” w konkursie World Travel Awards. Od lat stawiamy na turystykę zrównoważoną, na dbałość o ekosystem oraz tworzenie produktów turystycznych unikatowych i wysokiej jakości. Turyści doceniają również bezpieczeństwo, ciepło i życzliwość mieszkańców Portugalii” – dodaje Ewa Waligórska reprezentująca  Turismo de Portugal w Polsce.