Polskie Airbnb z nową funkcją bezpieczeństwa dla podróżujących w pojedynkę

fot. Kenny Eliason / unsplash

Airbnb uruchomił w Polsce funkcję Solo Traveler Safety. Dane platformy pokazują, że liczba klientów podróżujących w pojedynkę wzrosła w 2022 roku o jedną trzecią na całym świecie i o 54 proc. w Polsce.

Nowa funkcja w aplikacji zostaje aktywowana w przypadku dokonania pojedynczej rezerwacji i zapewnia klientowi dostęp do trzech kluczowych funkcji: porad ekspertów, z których może skorzystać, aby zachować bezpieczeństwo podczas podróży w pojedynkę; łatwego sposobu na udostępnienie planu podróży Airbnb rodzinie i znajomym oraz propozycji Airbnb sugerujących, od co zapytać gospodarza na temat oferty i odwiedzanej okolicy.

Polski klient jeździ sam na dłużej

„Podróżowanie w pojedynkę to świetny sposób na odkrywanie nowych miejsc i poznawanie podobnie myślących ludzi. Ponieważ coraz więcej osób korzysta z Airbnb podczas swoich samotnych podróży, nasza nowa funkcja to kolejny krok w kierunku promowania bezpiecznego podróżowania. Daje ludziom narzędzia, których potrzebują, aby czuć się pewnie podczas całej podróży” – powiedziała Kathrin Anselm, dyrektorka generalna w regionie Airbnb DACH&CEE.

Ponieważ pracownicy zatrudnieni zdalnie coraz częściej „mieszkają gdziekolwiek”, Airbnb stało się popularnym narzędziem wśród osób podróżujących w pojedynkę. Ponad jedna trzecia pobytów długoterminowych, rezerwowanych przez gości z Polski w 2022 roku, była realizowana przez podróżujących w pojedynkę. Kobiety z Polski coraz częściej wybierają się na samotne wycieczki, a liczba noclegów zarezerwowanych przez tę grupę wzrosła do prawie 42 proc.

Najpopularniejszymi miejscami docelowymi dla gości podróżujących samotnie po Polsce były: Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław i Poznań.

Airbnb otworzyło centrum pracy zdalnej w Dubaju