PolskiBus podbija Finlandię

archiwum PolskiBus.com

PolskiBus.com uruchamia siostrzaną spółkę w Finlandii. W swojej trzyletniej historii przewoźnik obsłużył ponad 7.000.000 pasażerów.

PolskiBus.com rozwija się od czerwca 2011 roku, czyli od momentu kiedy jego sieć transportowa była obsługiwana przez 18 nowoczesnych pojazdów, kursujących na 8 trasach, oferując 30 przejazdów dziennie.

Obecnie flota PolskiBus.com liczy ponad 100 autokarów, które dziennie wykonują ponad 240 przejazdów, łącząc 20 polskich miast oraz 5 zagranicznych lokalizacji. W ciągu trzech lat PolskiBus.com stworzył ponad 600 nowych miejsc pracy, otwierając dwie nowe bazy operacyjne w Warszawie oraz Wrocławiu.

Tymczasem w przeddzień urodzin PolskiBus.com, w Finlandii swoją działalność rozpoczyna siostrzana spółka OnniBus.com, która uruchamia nową siatkę połączeń oraz zaczyna swoją aktywność biznesową w Helsinkach.

Sir Brian Souter, prezes PolskiBus.com mówi: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z dołączenia OnniBus.com do naszego portfolio globalnych marek transportowych. Wierzymy, że to fantastyczna okazja dla fińskich ekspresowych połączeń i widzimy ogromny potencjał w stworzeniu z OnniBus.com firmy, która osiągnie wiodącą pozycję na rynku”.

Klienci PolskiBus.com mają do dyspozycji darmowe Wi-Fi, gniazdka elektryczne znajdujące się przy siedzeniach oraz skórzane, uchylne siedzenia. Ceny rozpoczynają się od 1 zł + 1 zł opłaty za rezerwację.

Fińscy pasażerowie, podobnie jak polscy, będą podróżować na pokładach klimatyzowanych, dwupokładowych autokarów, dobrze znanych wśród pasażerów PolskiBus.com. Ceny biletów będą się zaczynać od 1 euro + 1 euro opłaty rezerwacyjnej. Pasażerowie podróżujący z OnniBus.com będą mieli dostęp do bezpłatnego Wi-Fi, skórzanych, uchylnych i rozsuwanych siedzeń oraz gniazdek elektrycznych.

Roger Bowker, dotychczasowy Dyrektor Generalny PolskiBus.com, który zarządzał również przedsiębiorstwami transportowymi w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Portugalii oraz Szwecji dołączył do Zarządu OnniBus.com. W fińskiej spółce będzie sprawował stanowisko Dyrektora Generalnego.
Bowker dodał: “Zaobserwowaliśmy, że w krajach podobnych do Polski, wprowadzenie nowych operatorów oferujących szybkie, międzymiastowe połączenia autokarowe w korzystnej cenie powoduje ożywienie transportu publicznego”.
Bilety na OnniBus.com można nabyć na www.onnibus.com a jego nowa siatka połączeń rozpocznie działanie od 1 lipca 2014.