PolskiBus jednak rusza na trasy do Lublina i Rzeszowa

archiwum PolskiBus.com

Od 16 października PolskiBus.com uruchamia nowe kursy na linii P7 pomiędzy Warszawą, Lublinem i Rzeszowem.Opóźnienie we wprowadzeniu tego połączenia spowodowane było wniesieniem odwołania na udzielone nam zezwolenie przez Stowarzyszenie LEXMID. Stowarzyszenie BUS w swoim piśmie do Marszałka także sprzeciwiło się udzieleniu PolskiBus.com tego zezwolenia.

Jak podkreśla PolskiBus w komunikacie: „Realizację nowych kursów możemy rozpocząć dzięki wielkiemu wsparciu naszych klientów oraz decyzji marszałka województwa mazowieckiego, który postanowił, że mimo wniesionego odwołania przewozy mogą być wykonywane, gdyż jest to uzasadnione interesem społecznym. Rezerwacji można już dziś dokonywać na okres do 5 listopada na stronie internetowej www.polskibus.com. Otwarcie sprzedaży na tak krótki termin spowodowane jest możliwością ponownego zablokowania zezwolenia przez stowarzyszenia. Dokładamy jednak wszelkich starań, aby temu zapobiec i liczymy, że nasi klienci w dalszym ciągu będą wspierać nas podpisując petycję (www.polskibus.com/petition), wyrażając w ten sposób swoje poparcie dla uruchomienia linii P7 oraz nowych przyszłych połączeń.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować za ogromne wsparcie, w szczególności ponad 11 000 podpisów pod petycją oraz za listy i pozytywne komentarze na naszym profilu na portalu Facebook. Jednocześnie gorąco dziękujemy za wsparcie środowiskom zrzeszającym osoby niepełnosprawne.
Zapewniamy, że nadal będziemy walczyć o prawo Klientów z Warszawy, Lublina i Rzeszowa do korzystania z połączenia Warszawa – Lublin – Rzeszów, a także innych nowych połączeń uruchamianych przez PolskiBus.com, potrzebujemy jednak ciągłego wsparcia z Waszej strony. Wciąż istnieje zagrożenie, że organizacje LEXMID i BUS zaskarżą do Samorządowego Kolegium Odwoławczego (SKO) decyzję marszałka, która umożliwiła nam uruchomienie połączeń, co skutkować może wstrzymaniem wykonywania przewozów. Prosimy zatem o dalsze wspieranie naszych działań.
Przekażemy SKO i innym właściwym instytucjom dowody potwierdzające Wasze oczekiwania, że połączenia te będą realizowane, będziemy również nadal korzystać z pomocy naszych doradców prawnych w zakresie potencjalnych praktyk antykonkurencyjnych.”