Polska zobacz więcej – rekordowa edycja

Około 110 tys. turystów skorzystało z oferty podczas jesiennej edycji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”, która odbyła się w dniach 6-8 października 2017 roku. W akcji wzięły udział 554 podmioty.
Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, powiedział: „Ta liczba jest imponująca. To blisko dwa razy więcej niż podczas pierwszej edycji we wrześniu 2016 roku. Cieszę się, że Polacy coraz chętniej korzystają z możliwości odkrywania piękna swojego kraju.”
„Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to wspólna akcja Polskiej Organizacji Turystycznej i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Trzecia edycja przyciągnęła uwagę 554 podmiotów, które zaangażowały się w kampanię i zaoferowały swoje produkty oraz usługi w obniżonych cenach, nawet do 50 proc.
Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk, dodał: „Cieszy nas, że akcja po raz kolejny spotkała się z tak pozytywnym odzewem na terenie całego kraju, zarówno wśród turystów, jak i partnerów wydarzenia. Większość z nich już dziś deklaruje wzięcie udziału w kolejnych edycjach.”
Weekend za pół ceny oczami turystów
Wyniki trzeciej edycji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” wskazują, że kampanię zna prawie co czwarty Polak. Co więcej, aż 87 proc. respondentów wskazało, że odnieśli oni „dużą korzyść” biorąc w niej udział. 72,6 proc turystów podkreśla, że największą zaletą kampanii jest wysokość cen noclegów i usług. Dzięki uczestnictwu w akcji każdy z turystów zaoszczędził średnio 72 zł. Prawie połowa uczestników zwraca również uwagę na to, że wzięcie udziału w akcji jest dobrą okazją do spędzenia wolnego czasu z rodziną lub znajomymi. Z kolei 42,3 proc. podkreśla, że zaletą jest aktywizacja społeczeństwa.
Partnerzy zadowoleni z kolejnej edycji
Usługodawcy twierdzą, że największymi korzyściami wynikającymi z uczestnictwa w akcji są atrakcyjna reklama oraz dotarcie do nowych klientów. Co więcej, prawie 80 proc. obecnych Partnerów kampanii poleciłoby innym podmiotom z branży wzięcie udziału w kolejnych edycjach. Mimo prowadzenia akcji w tzw. sezonie niskim do branży turystycznej wpłynęło dodatkowo prawie 8 mln zł.
Znamy terminy kolejnych weekendów za pół ceny!
86 proc. ankietowanych turystów zapowiedziało, że weźmie udział w kolejnej edycji kampanii. Polska Organizacja Turystyczna oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki wybrali daty następnych odsłon kampanii „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. W przyszłym roku edycję wiosenną zaplanowano na 9-11 marca, natomiast jesienią akcja odbędzie się w dniach
5-7 października 2018 roku. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.polskazobaczwiecej.pl
POWIĄZANE WPISY
12 czerwca 2026
Rusza V edycja Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”
POT oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska rozpoczęły nabór zgłoszeń do…
0 Komentarzy2 Minuty
11 czerwca 2026
„Uczta Chrobrego” wraca do Gniezna. Miasto zaprasza do poznawania historii przez kuchnię
Gniezno po raz drugi zaprasza mieszkańców i turystów do odkrywania historii pierwszej…
0 Komentarzy3 Minuty
9 czerwca 2026
Suwałki – brama do krainy jezior i zielonych krajobrazów
Położone w otoczeniu jezior, lasów i parków narodowych Suwałki umacniają swoją pozycję na…
0 Komentarzy3 Minuty
9 czerwca 2026
Dzień Szkocki w Jadowie 2026. Mazowsze znów stanie się polską stolicą szkockiej kultury
4 lipca 2026 roku Jadów po raz szósty zamieni się w polską stolicę kultury szkockiej.…
0 Komentarzy3 Minuty
2 czerwca 2026
LOT stawia na AI. Polski przewoźnik rozpoczyna współpracę z ElevenLabs
Polskie Linie Lotnicze LOT wdrażają rozwiązania sztucznej inteligencji opracowane przez…
0 Komentarzy3 Minuty
2 czerwca 2026
Polacy wybierają krajowe wakacje. Coraz częściej stawiają na aktywny wypoczynek i kontakt z naturą
Ponad połowa Polaków planujących wakacyjny wyjazd zamierza spędzić urlop w kraju.…
0 Komentarzy5 Minuty
1 czerwca 2026
Rafał Szmytke na czele Polskiego Holdingu Hotelowego
Rada Nadzorcza Polskiego Holdingu Hotelowego powołała z dniem 1 czerwca 2026 roku nowy…
0 Komentarzy1 Minuty
1 czerwca 2026
Rodzinny weekend pełen emocji. Opole i Krasiejów to sprawdzony kierunek
Rodzinne podróże najlepiej pamięta się wtedy, gdy za każdą atrakcją stoi prawdziwe…
0 Komentarzy3 Minuty
29 maja 2026
Żaneta Cwalina-Śliwowska zasiliła kierownictwo Ministerstwa Sportu i Turystyki
Żaneta Cwalina-Śliwowska została powołana na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie…
0 Komentarzy1 Minuty










