Polska plenerem dla kolejnej bollywoodzkiej produkcji

india-forums.com

Polska stała się planem zdjęciowy do kolejnej produkcji hollywoodzkiej. Zdjęcia realizowane były od 13 do 20 czerwca 2014. Polskie krajobrazy posłużyły jako plenery do jednego z bardziej popularnych seriali telewizyjnych w Indiach – “Veera”.

Realizacja serialu w Polsce jest efektem podróży studyjnej realizowanej przez Polską Organizację Turystyczną, w ramach projektu „Lubię Polskę!”. Podróż odbyła się w październiku 2013 roku. POT zaprosił wówczas trzech filmowców z Indii, z których jeden, agent lokacji Pan Chitendra Chacha zdołał po powrocie do Indii, zaprezentować Polskę jako lokację dla producentów serialu kanału Star Plus. Polskim producentem liniowym została firma Film Polska.

Jak czytamy na stronie POT, „serial Veera jest niezwykle popularny w całych Indiach, zbiera szeroką widownię w najlepszym czasie antenowym. Przez lata emisji serial zgromadził wierne grono fanów nie tylko w Indiach, ale także w UK. “Veera” ma też duże grono fanów na facebooku – fanpage serialu ma już ponad 189 800 like’ów, a zdjęcia z planu z Polskich lokacji dobijają nawet do 1500 like’ów.”

Z informacji podanych przez organizację wynika, że polskie plenery wystąpią w dziesięciu odcinkach serialu. Na ekranie zobaczyć będzie można plenery miejskie z Krakowa: Krakowski Rynek Główny, Bramę Floriańską, Kładkę Ojca Bernatka, Targ warzywny na Placu Nowym w dzielnicy Kazimierz.

„Ekipa filmowała również w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, na farmie w Czernej pod Krakowem, w szklarniach w Mnikowie w Pieninach. Na przełomie rzeki Białej, zwanym “Skałą Janosika” nagrane zostały sceny odtwarzające zabawę podczas Nocy Świętojańskiej – puszczanie wianków na wodę, tańce wokół ognia, skakanie par przez ognisko. Polska była pierwszym zagranicznym planem zdjęciowym “Veera“. – informuje POT.


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center