Polska Grupa Uzdrowisk – wakacje na plusie

archiwum KGHM

Polska Grupa Uzdrowisk, wchodząca w skład portfela KGHM TFI, osiągnęła w okresie wakacyjnym przychód w wysokości ponad 39,7 mln zł, prawie o 3,5 mln zł więcej niż w analogicznym okresie w roku poprzednim.

Polska Grupa Uzdrowisk, w skład której wchodzą Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn, Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa oraz Uzdrowiska Kłodzkie, w miesiącach czerwiec – sierpień 2016 r. osiągnęła przychód netto w wysokości 39 708 000 zł. Dla porównania – w dwóch poprzednich latach przychód netto PGU w okresie wakacyjnym wynosił niewiele ponad 36 mln zł.

Rafał Czepil, wiceprezes KGHM TFI, odpowiedzialny za spółki uzdrowiskowe wchodzące w skład funduszu KGHM I FIZAN, powiedział: “Wypracowane zyski chcemy przeznaczyć na inwestycje, które pozwolą nam na oferowanie usług na coraz wyższym poziomie. Uzyskaliśmy wynik wyższy od zakładanego w prognozach. To najlepszy dowód, że strategia przyjęta zarówno przez KGHM TFI, jak i zarządy spółek wchodzących w skład portfela KGHM I FIZAN, okazała się skuteczna. Chcemy sukcesywnie budować wartość naszych uzdrowisk poprzez podnoszenie standardów, poszerzanie katalogu usług i profili leczniczych oraz reinwestowanie wypracowanych zysków w nową bazę noclegową.”

Inwestycje to obecnie jeden z priorytetów Polskiej Grupy Uzdrowisk. W okresie wakacyjnym zakończono modernizację obiektów w Polanicy i Połczynie, co pozwoliło nie tylko na zwiększenie liczby miejsc oferowanych gościom uzdrowisk, ale także na podwyższenie standardu usług. W planach są kolejne projekty. W ciągu tylko dwóch najbliższych lat za łączną kwotę 85 mln zł przebudowane zostaną domy zdrojowe w Polanicy-Zdroju i Cieplicach, budynek Szarotka w Świeradowie-Zdroju oraz sanatorium w Dąbkach. Obiekty na wysokim poziomie przekładają się na wzrost frekwencji – w okresie wakacyjnym wynosiła ona momentami powyżej 90 proc..

Rafał Czepil podkreślił: “Uzdrowiska i hotele z portfela KGHM I FIZAN notują doskonałe wyniki finansowe, dzięki czemu KGHM TFI może realizować inwestycje, które w niedalekiej perspektywie staną się nowymi źródłami przychodów. Naszym celem jest utrzymanie pozycji lidera na rynku uzdrowiskowym. Wyniki, jakie osiągnęliśmy w okresie wakacyjnym, pokazują, że idziemy w dobrym kierunku.”

KGHM I FIZAN to fundusz wchodzący w skład KGHM TFI. Koncentruje się na szeroko pojętej ochronie zdrowia oraz aktywnym wypoczynku. W skład jego portfela wchodzi sześć uzdrowisk: Uzdrowiska Kłodzkie (w tym Polanica, Duszniki i Kudowa), Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn i Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa, które tworzą Polską Grupę Uzdrowisk. KGHM I FIZAN zarządza również hotelem INTERFERIE Medical Spa w Świnoujściu oraz spółką hotelarsko-turystyczną INTERFERIE SA. Ponadto w portfelu KGHM I FIZAN znajdują się wody mineralne sygnowane marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, których producentem są Uzdrowiska Kłodzkie SA – GRUPA PGU.