Polska będzie się promować na EURO

Mimo pewnych modyfikacji w programie promocji, spowodowanych kryzysem w Paryżu, POT będzie prezentowała ofertę turystyczną Polski podczas rozpoczynających się dzisiaj Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Tomasz Rudomino, dyrektor Zagranicznego Ośrodka POT we Francji, powiedział: “Na szczęście organizatorzy „Berges de l’Europe“, czyli merostwo Paryża zapewnili inne miejsce i Polska, a także pozostałe państwa będą mogły godnie zaprezentować swoją ofertę turystyczną i kulturalną. 18 czerwca o godz. 10 zostanie otwarta specjalna strefa na placu przed Hotel de Ville. Nazywać się teraz będzie, z uwagi na zmianę lokalizacji, Place de l’Europe (Plac Europy).”

Codziennie do 10 lipca od godz. 13 do 22 będą odbywały się tam różne aktywności dla turystów i mieszkańców Paryża. W weekendy organizowane będą konkursy z nagrodami, degustacje, animacje dla dzieci i młodzieży a w pozostałe dni tygodnia – dystrybucja materiałów promocyjnych i informacyjnych, zdjęcia z polskimi piłkarzami oraz degustacje polskich produktów.
Prezentacja polska będzie miała swój punkt kuliminacyjny 16 czerwca. Odbędzie się wtedy Wieczór Polski w Ambasadzie RP w Paryżu, a w programie między innymi spotkanie z prasą pt. „Od hydraulika do Lewandowskiego”, pokaz żonglerki i trików piłkarskich i oczywiście degustacja polskich przysmaków. Wieczór otworzy minister sportu i turystyki Witold Bańka w obecności Ambasadora RP we Francji Andrzeja Byrta i prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej dr Wojciecha Fedyka.

Tomasz Rudomino dodał: “Turniej jest okazją żeby zainspirować Polską i naszą bogatą ofertą turystyczną nie tylko Francuzów ale licznie przybyłych do Paryża kibiców z całego świata.”

Katarzyna Wełpa rzecznik prasowy POT podkreśliła: “Zaplanowaliśmy również kampanię wizerunkową. Po Paryżu będą jeździć na rowerach “Ambasadorowie Polski” z ulotkami zachęcającymi do wzięcia udziału w konkursie, w którym nagrodą główną będzie koszulka z podpisami polskich piłkarzy. Przez cały tydzień począwszy od 21 czerwca w Radio France Bleu, które jest oficjalnym partneremn UEFA emitowane będą 25 sekundowe spoty o Polsce i naszym pawilonie przed Hotel de Ville.”