Polregio: w wakacje przewieźliśmy 13,5 mln pasażerów

archiwum Polregio

W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy pociągami Polregio podróżowało ponad 13,5 mln pasażerów, o 650 tys. więcej niż w wakacje 2017 roku

Anna Lenarczyk, członek zarządu Przewozów Regionalnych, powiedział: „Najwięcej pasażerów w te wakacje przewieźliśmy na Pomorzu, było to blisko 2,3 mln osób. To efekt nie tylko atrakcyjnej oferty na takich trasach jak Gdynia – Hel, ale także coraz większej liczby ciekawych ofert i akcji promocyjnych. Również na Pomorzu odnotowano największy przyrost pasażerów w stosunku do wakacji ubiegłego roku, wynoszący ok. 17 proc. Drugi co do wielkości przyrost liczby pasażerów zanotowano na Podlasiu i wynosił 15 proc. w stosunku do wakacyjnych miesięcy 2017 roku.”

2018 rok był kolejnym, w którym Polregio obsługiwało wiele atrakcyjnych połączeń turystycznych uruchamianych w wakacje, m.in. połączenia na liniach Sandomierz – Rzeszów, Nysa – Kłodzko, Białystok – Waliły czy Busko-Zdrój – Kielce.

Atrakcyjne połączenia sezonowe na Podlasiu sprawiają, że w tym województwie przyrost liczby pasażerów Polregio był drugi w skali całego kraju.

Minione wakacje były również pierwszymi, w których kursował pociąg Zielona Góra – Goerlitz. Coraz więcej pasażerów korzysta także z pociągów POLREGIO funkcjonujących w ramach Podhalańskiej Kolei Regionalnej na trasie do Zakopanego, z których w wakacje skorzystało ponad 133 tys. pasażerów.

Stale rozbudowywane są internetowe kanały sprzedaży biletów i ta forma coraz bardziej zyskuje na popularności.

W ciągu ośmiu miesięcy bieżącego roku przez Internet bilet zakupiło o blisko 5 mln pasażerów – o 23 proc. – więcej niż w ubiegłym roku (ok. 3,8 mln).

Tylko w ciągu wakacji 2018 roku bilet przez Internet zakupiło 46 proc. podróżnych więcej w stosunku do wakacji 2017r. Warto dodać, że bilety Polregio dostępne są poprzez strony biletyregionalne.pl, e-podróżnik.pl, koleo.pl, bilkom.pl; aplikacje mobilne e-podróżnik, KOLEO, SkyCash; w salonikach KOLPORTER, kasach biletowych, biletomatach oraz u obsługi pociągu.