Polregio – promocje na majówkę

archiwum Polregio

„Majówkowy zmysł podróżowania” to hasło, pod którym największy przewoźnik kolejowy w Polsce przygotował atrakcyjne cenowo promocje na przejazdy w okresie od 27 kwietnia do 7 maja.

Polregio daje okazję do nielimitowanych odkryć dzięki majówkowym biletom dostępnym już od 49 zł umożliwiającym dowolną liczbę przejazdów pociągami POLREGIO po całej Polsce w okresie od 27 kwietnia do 7 maja.

Specjalna oferta POLREGIO na majówkę dostępna jest w dwóch wersjach.

1. W cenie 49 zł – dla osób poniżej 26 lub powyżej 60 roku życia
2. W cenie 83 zł – dla wszystkich pozostałych.

„Majówkowe” bilety są imienne i ważne jedynie z dokumentem potwierdzającym wiek oraz tożsamość podróżnego. Bilet uprawnia do wielokrotnych przejazdów na terenie kraju ogólnodostępnymi pociągami REGIO i interREGIO przewidzianymi w rozkładzie jazdy w terminie ważności wskazanym na bilecie. Bilety będą dostępne w kasach biletowych, w aplikacji SkyCash, na portalu e-podroznik.pl i biletyregionalne.pl, w salonikach KOLPORTERA i u obsługi pociągu.

Od 27 kwietnia w ramach Podhalańskiej Kolei Regionalnej zostaną uruchomione połączenia na trasie Nowy Targ – Zakopane. Będzie można skorzystać z bogatej oferty aż 16 połączeń w ciągu dnia w kierunku Zakopanego i 15 w przeciwnym kierunku, średnio z cogodzinnym cyklem kursowania. Połączenia są przygotowane wspólnie z Urzędem Marszałkowskim i lokalnymi samorządami. Będą obsługiwane nowoczesnymi, klimatyzowanymi składami.

Nowa atrakcyjna oferta „Taryfa Podhalańska” umożliwi skorzystanie zarówno z połączenia kolejowego, jak i komunikacji miejskiej w Nowym Targu i Zakopanem, na podstawie biletów jednorazowych (ważnych 90 lub 120 minut) i miesięcznych. Przykładowo dojeżdżając do Nowego Targu, pozostawiając samochód na parkingu przy stacji kolejowej i kupując bilet ważny 120 minut, możemy skorzystać nie tylko z pociągu do Zakopanego, ale również z komunikacji miejskiej w obu tych miastach.

Po niemal 10 latach przerwy, będzie można odkryć nowe połączenia kolejowe Nysa – Kłodzko, które przebiega fragmentem niezwykle malowniczej „Magistrali Podsudeckiej”. Na trasę wyjadą dwie pary pociągów, które będą kursowały w długie weekendy maja i czerwca oraz w soboty, niedziele i święta w okresie od 23 czerwca do 30 września.

Majówka to również start połączeń sezonowych Rzeszów – Sandomierz, w którym warto zobaczyć kultowe wnętrza znane z serialu „Ojciec Mateusz”. Stare miasto w Zamościu, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO zobaczysz korzystając z pociągu sezonowego np. z Rzeszowa. A jeżeli kochasz naturę, poznaj tajemnicze życie drzew np. w majestatycznych podlaskich lasach dzięki połączeniom Białystok – Waliły.