Polonus patronem i fundatorem nagród w konkursie na film promocyjny

Do grona patronów konkursu filmowego „Kadry z Polski” dołączył Polonus, dzięki czemu laureaci otrzymają w nagrodę m. in. podwójne bilety na przejazdy autobusami tego przewoźnika na terenie Polski. Zgłoszenia do konkursu jeszcze trwają, a jego rozstrzygnięcie nastąpi podczas IV Forum Promocji Turystycznej.

Portal WaszaTurystyka.pl przeprowadza drugą edycję konkursu na film “Kadry z Polski”. Jego celem jest promocja walorów turystycznych znanych i mniej znanych miejsc w Polsce. Rozstrzygnięcie nastąpi podczas IV Forum Promocji Turystycznej w Warszawie. Nagrody ufundują patroni, m.in. Polonus i księgarnie podróżnicze ArtTravel.pl.

Kolejny patron konkursu “Kadry z Polski”

Polonus jest spółką Skarbu Państwa, która obsługuje blisko 40 linii, łącząc główne ośrodki miejskie i turystyczne z Warszawą. Flota Spółki składa się z 156 pojazdów, z czego
7 nowoczesnych pojazdów marki Scania zostało zakupionych w czerwcu br. za kwotę 8 mln zł. Firma współpracuje również z rozbudowaną siecią agentów w całym kraju, którzy pośredniczą w sprzedaży oferty Polonus. W tym roku została przeprowadzona transformacja marketingowa spółki dotycząca kompleksowego rebrandingu, obejmującego nową identyfikację wizualną m.in. nowoczesne logo i oklejenie autokarów oraz nową strategię komunikacji. Nowe, charakterystyczne biało-czerwone autobusy z wizerunkiem dumnego orła eksponują odradzającą się siłę nowoczesnej marki Polonus.

Spółka nadzoruje również Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia – jeden z największych i najważniejszych węzłów komunikacyjnych w Polsce. Spółka posiada również własny system zarządzania dworcami oraz platformę sprzedaży biletów DworzecOnline.pl. Zarządzany przez spółkę Hostel Zachodni ma 95 proc. obłożenie, co jest pozytywną rzadkością w branży.

Do konkursu zapraszamy twórców zawodowych oraz amatorów

Czekamy na filmy w dwóch kategoriach:

1. “Mój region najpiękniejszy”

Długość filmu 180 – 300 sekund

Film ma promować turystyczne walory regionu, miejscowości

Technika – dowolna

Format pliku: mp4, avi

Jakość: minimum 800×600, preferowana rozdzielczość HD

2. “Smaczek regionu”

Długość filmu 60 – 180 sekund

Film ma promować miejsca, obiekty, szlaki turystyczne, produkt turystyczny itp

Technika – dowolna Format pliku: mp4, avi

Jakość: minimum 800×600, preferowana rozdzielczość HD

Prosimy przysłać link do pobrania filmu w pełnej rozdzielczości na adres [email protected]

Na filmy czekamy do 7 października 2018 roku. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas IV Forum Promocji Turystycznej, 24 października w Hotelu Polonia w Warszawie.

Partnerami konkursu są: księgarnia podróżnicza ArtTravel.pl, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Agencja PR Art-Media, Agencja Informacyjna, Hotel Gordon, Polonus, Sun & Snow i Magazyn Turystyczny Wasze Podróże.

W jury konkursu znaleźli się:

Marek Mazur – Absolwent Seminarium producenckiego Akademii Telewizyjnej TVP SA, PWSF Tv i T w Łodzi, Wydziału Realizacji Telewizyjnej i Wyższego Studium Realizacji Telewizyjnej. Pracował m.in. jako: redaktor programowy edukacji rozrywki, kultury i widowisk artystycznych Programu1 kierownik działu realizatorów TV, główny specjalista ds. realizacji telewizyjnej i scenografii, kierownik studia programów informacyjnych, zrealizował setki programów i relacji telewizyjnych;

Arkadiusz Bińczyk – wiceprezes zarządu Agencji PR Art-Media;

Juliusz Bolek – wykładowca Wyższej Szkoły Promocji, Mediów i Show Businessu;

Tomasz Brzozowski – prezes Impresja PR, wydawca Kurier365.pl, BiznesCiti;

Adam Gąsior – redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl;

Marcin Mączyński – sekretarz generalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.